Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. aug. 2022Ľubomíra
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Pred vykonaním štandardnej kontroly bude vo väčšine prípadov finančná správa vykonávať priamo na prevádzke online monitoring tržieb. Kontrolóri budú pozorovať prostredníctvom tabletov priamo v prevádzke alebo v blízkosti prevádzky.
Pred vykonaním štandardnej kontroly bude vo väčšine prípadov finančná správa vykonávať priamo na prevádzke online monitoring tržieb. Kontrolóri budú pozorovať prostredníctvom tabletov priamo v prevádzke alebo v blízkosti prevádzky.
02.07.2021 12:50 Ekonomika
Pozor! Finančná správa skontroluje evidenciu tržieb v e-kase
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.07.2021 12:50 Ekonomika

Pozor! Finančná správa skontroluje evidenciu tržieb v e-kaseBRATISLAVA - V najbližšom období opäť vyrazia do terénu kontrolóri finančnej správy.


Kontrolóri sa zamerajú na kontroly e-kasy a vydávania pokladničných dokladov. Sústredia sa najmä na prevádzky, ktoré poskytujú služby zákazníkom, akými sú napríklad ubytovacie a stravovacie služby. Kontrolám sa nevyhnú subjekty s podpriemernými tržbami. 

 

 

Prečítajte si: Až 130 krajín OECD podporilo zavedenie globálnej minimálnej dane. Chcú tak klepnúť po prstoch nadnárodným spoločnostiam


„Podnikateľov o tejto aktivite informujeme vopred s cieľom, aby dbali na dodržiavanie zákona a vyhli sa možným sankciám," uviedla hovorkyňa. Cieľom kontrol podľa nej nie je rozdávať pokuty, ale podporiť dobrovoľné plnenie daňových povinností. Nepôjde pritom o jednorazovú „letnú“ akciu, kontroly bude finančná správa vykonávať pravidelne na mesačnej báze.

 


Kontrolóri finančnej správy sa v najbližšom období zamerajú na evidenciu tržieb v systéme e-kasa najmä v krajských mestách. Kontrolovať budú aj prevádzky, ktoré mali v období od 1. apríla tohto roka do 26. júna tohto roka podpriemerné tržby alebo subjekty, ktoré sa už v minulosti dopustili porušenia zákona. Kontrolóri však navštívia aj kaderníctva, zmrzlinárne, jedálne a kozmetické salóny. Okrem toho preveria aj prenosné pokladnice umiestnené na trhoviskách, jarmokoch či festivaloch.

 

Prečítajte si: V kauzách Mýtnik I a Mýtnik II bolo obvinených celkovo 14 osôb

 Pred vykonaním štandardnej kontroly bude vo väčšine prípadov finančná správa vykonávať priamo na prevádzke online monitoring tržieb. Kontrolóri budú pozorovať prostredníctvom tabletov priamo v prevádzke alebo v blízkosti prevádzky, či tržby od zákazníkov prichádzajú do systému e-kasa. „Ak bude všetko v poriadku, podnikateľ si ani nevšimne, že bol kontrolovaný a klasická štandardná kontrola ani nemusí byť," povedala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky KP/ SITA

Foto:  Pixabay/ SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok