Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. aug. 2022Milica
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Štefan Harabin, volebný líder Vlasti
Štefan Harabin, volebný líder Vlasti
24.02.2020 21:09 Parlamentné voľby 2020
Politická diskusia štyroch strán, ktorej súčasťou bol aj volebný líder Vlasti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.02.2020 21:09 Parlamentné voľby 2020

Politická diskusia štyroch strán, ktorej súčasťou bol aj volebný líder VlastiPolitickej diskusie, ktorá bola odvysielaná pre sledovateľov TV Markíza vo včerajších hodinách, sa zúčastnili volebný lídri, v niektorom prípade aj predsedovia, strany Vlasťako jej líder kandidátky Štefan Harabin, Dobrá voľba s predsedom Tomášom Druckerom, MKS, ktorú zastupoval Zsólt Simon a Most-Híd s volebným lídrom Arpádom Érsekom.


Zamerali sme sa najmä na vyjadrenia volebného lídra Vlasti Štefana Harabina. Pokiaľ vás však zaujímajú názory aj ostatných politikov tejto diskusie, dávame vám do pozornosti video na konci článku.

 

Ktoré 3 ministerstvá?

Na prvú otázku, ktoré tri ministerstvá by ste obsadili, ak by vám voliči dali dostatok hlasov Štefan Harabin odpovedal nasledovne, že "by to mali byť tie ministerstvá, ktoré sú najdôležitejšie pre chod štátu, aby sme mohli zaviesť poriadok, spravodlivosť a zákon pre každého. Aby ľudia nezomierali na vyliečiteľné choroby, aby sme mali dosť peňazí na diaľnice, cesty, dôchodcov...."

 

 

Je Orbánov režim v súlade s Ústavou? 

Dnešný režim v Maďarsku považuje volebný líder Vlasti ako jednoznačne demokratický. "Je navyše aj v súlade s maďarskou Ústavou. Veď pán premiér Orbán správne odmietol kvóty na migrantov, pretože migračná a azylová politika je vo výlučnej kompetencii členských štátov."  Podľa neho je preto nepochopiteľné, že Orbán, ktorý dodržiava ako maďarskú Ústavu, tak aj únijné právo, bol sankciovaný porušovateľmi práva z Európskej únie.   

 

 

Migračná politika

V ďalšej téme podľa bývalého sudcu Najvyššieho súdu SR Európska únia kritizuje Poľsko, Maďarsko, Česko avšak Slovensko z hľadiska migračnej politiky nie. "Každý deň jazdím do práce električkou a vidím. Je tu oveľa viac migrantov ako sa uvádza. Strana Vlasť zabezpečí, že migranti pôjdu preč. My budeme dávať peniaze našim občanom a našim deťom," vyjadril sa jej volebný líder. 

 

 

Problémy v školstve 

V oblasti školstva Harabin predostrel, že "je nehoráznosťou, keď v súčasnej podobe vlády nemôžu deti na juhu Slovenska chodiť do slovenskej školy". Za hlavné problémy v školstve považuje situácie, keď mimovládne organizácie chodia učiť na školy ako písať petície deti proti rodičom a proti učiteľom.

 

Ďalšími témami diskusie boli stratifikácia nemocníc, výstavba diaľnic či menežovanie justície po voľbách.  

 

Predvolebná diskusia

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Lukáš Čief

Foto:  TASR, YouTube, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok