Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. jan. 2021Alfonz
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Polícia takto umožňuje ľuďom s nelegálnymi zbraňami, aby sa zbavili svojho bremena.
Polícia takto umožňuje ľuďom s nelegálnymi zbraňami, aby sa zbavili svojho bremena.
03.11.2020 07:27 Domov
Polícia dáva ľuďom opätovnú možnosť napraviť protiprávny stav
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.11.2020 07:27 Domov

Polícia dáva ľuďom opätovnú možnosť napraviť protiprávny stavObčania budú môcť opäť vrátiť svoje doposiaľ ukrývané nelegálne zbrane. Na rade je ďalšia zbraňová amnestia.


BRATISLAVA – Pôjde už o štvrtý pokus očistiť Slovensko od nelegálnych zbraní. Ďalšiu zbraňovú amnestiu schválili aj poslanci Národnej rady. Jej trvanie bude od 1. novembra 2020 do 30. apríla 2021.

 

Beztrestné odovzdanie nelegálne držaných zbraní a streliva je možné na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru (PZ), ktorý o prevzatí vystaví potvrdenie. Prezradila to Marta Fabianová z kancelárie ministra vnútra SR.

 


Zbrane následne budú preskúmané Kriminalistickým a expertíznym ústav PZ. A ľudia zbraň budú môcť zaevidovať, má to však jasnú podmienku – nesmel byť ňou vykonaný žiadny trestný čin. No v neposlednom rade, je prirodzenou podmienkou aj povinnosť mať na to oprvávnenie, teda vlastniť zbrojný preukaz. Prípadne budú môcť vykonať zmenu vlastníctva na iného človeka, ktorá takéto oprávnenie na držanie zbrane má. „Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive,“ vysvetlila Fabianová.

Zbraň prevezmú do úschovy od každého občana, a to aj bez ohľadu na to, či tento občan spadá pod výnimku z uznesenia vlády o zákaze vykázania.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Michal Albert

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok