NHL: Peverley skolaboval na striedačke, Višňovský asistoval

NETKY.SK • 11 Marec 2014, 07:25 • 2 min

DALLAS - Pre kolaps útočníka Dallasu Richa Peverleyho priamo na striedačke počas prvej tretiny nedohrali pondelkový zápas zámorskej hokejovej NHL medzi domácimi Stars a Columbusom. Peverley je v stabilizovanom stave hospitalizovaný.

Tridsaťjedenročnému hokejistovi už pred sezónou diagnostikovali nepravidelný srdcový tep. Súboj prerušili v siedmej minúte prvej tretiny a po polhodinovom čakaní na ďalší verdikt duel definitívne odložili. Hráčovi medzi prvými pomáhal tréner Lindy Ruff.

Zo slovenských hokejistov v pondelok bodoval len Ľubomír Višňovský z New York Islanders pri výhre 7:4 vo Vancouveri. Obranca si pripísal bod za asistenciu, odohral 21:14 min a mal aj plusový bod. O výsledku rozhodla divoká tretia tretina, v ktorej Islanders strelili sedem gólov. Brankár Jaroslav Halák z Washingtonu predviedol sedemnásť úspešných zákrokov v súboji proti Pittsburghu. Domáci Capitals dvakrát vyrovnali jednogólový náskok súpera, na presný zásah Chrisa Kunitza však už nedokázali odpovedať. Penguins sa vďaka dvom bodom vrátili na prvú priečku vo Východnej konferencii.

V dobrých výkonoch pokračujú hráči Los Angeles, ktorí vyhrali ôsmy duel v rade. Kings zdolali 3:2 Calgary. Už len jeden úspech delí Los Angeles od vyrovnania klubového rekordu. Marián Gáborík v drese kráľov odohral necelých 15 minút a dvakrát ohrozil bránku Flames. Tampa Bay s Richardom Pánikom prehrala s Phoenixom 3:4 po samostatných nájazdoch. Ottawa zmazala trojgólové manko na Nashville, ale napokon prehrala 3:4 po predĺžení. Torontu výrazne pomohol brankár Jonathan Bernier, ktorý mal 43 úspešných zákrokov a priviedol Maple Leafs k výhre na ľade Anaheimu 3:1. Na všetkých góloch sa podieľal Phil Kessel, jeden dal a na dva prihrával.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Washington - Pittsburgh 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Góly: 4. Fehr (Chimera, J. Ward), 29. Nicklas Bäckström (Laich, Carlson) - 1. Kunitz (Crosby, Stempniak), 4. Crosby (Malkin, Määttä), 33. Kunitz (Stempniak, Crosby)
Jaroslav Halák (Washington) mal 17 úspešných zákrokov.

Ottawa - Nashville 3:4 po predĺžení (0:0, 0:3, 3:0 - 0:1)
Góly: 48. Cowen (Spezza, Hemský), 51. Methot (Spezza, Hemský), 59. Spezza (Hemský, E. Karlsson) - 29. Spaling (Del Zotto, C. Wilson), 30. C. Smith (Ekholm, Jones), 38. Nyström, 64. S. Jones (Ellis)

Tampa Bay - Phoenix 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 12. T. Johnson (Palát, Brewer), 40. Palát (Callahan, Aulie), 60. Palát (V. Filppula, Carle) - 22. McMillan (Yandle, Doan), 43. Erat, 48. Boedker (Vermette, Z. Michálek), rozhodujúci sam. nájazd R. Vrbata
Richard Pánik (Tampa) odohral 11:24 min a mal 1 strelu.

Colorado - Winnipeg 3:2 po predĺžení (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Góly: 25. J. Mitchell (Barrie, E. Johnson), 40. Benoit (J. Mitchell), 63. Duchene (Holden, Barrie) - 36. Byfuglien (B. Little, Wheeler), 38. Byfuglien (Michael Frolík, B. Little)

Calgary - Los Angeles 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Góly: 56. Cammalleri (Giordano, Bäcklund), 58. McGrattan (Butler, Reinhart) - 5. Justin Williams (Kopitar, Martinez), 10. T. Lewis (Vojnov, Clifford), 48. Kopitar (Doughty, Muzzin)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 14:41 min, mal 2 strely a 2 plusové body

Anaheim - Toronto 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Góly: 35. Perry (Maroon, Getzlaf) - 17. Bozak (Phaneuf, Kessel), 20. Kessel (Van Riemsdyk, Bozak), 24. Ranger (Kessel, Bozak)

Dallas - Columbus 0:1 v I. tretine - stretnutie prerušili a následne odložili
Gól: 3. Horton (Calvert, Wisniewski)

Vancouver - New York Islanders 4:7 (1:0, 2:0, 1:7)
Góly: 16. Higgins (Y. Weber, Garrison), 25. H. Sedin (Jensen, Sestito), 29. Kesler (Burrows, Bieksa), 50. Tanev (Higgins, Hansen) - 42. Bailey (B. Nelson, Donovan), 44. Strome (Okposo, Ľ. VIŠŇOVSKÝ), 44. Dehaan (Hamonic), 47. Nielsen (Lee, Okposo), 51. M. Martin (C. McDonald), 52. Lee (Okposo, Nielsen), 60. Clutterbuck (Bailey, Hamonic)
Ľubomír Višňovský (New York Islanders) odohral 21:14 min, ďalšie 2 sedel na trestnej lavici a mal plusový bod.