NHL: LA s Gáboríkom víťazne, hetrik Toffoliho, Montreal ukončil negatívnu sériu

NETKY.SK • 29 December 2015, 07:09 • 2 min

NEW YORK - Hokejisti Los Angeles Kings triumfovali v noci na utorok v zámorskej NHL na ľade Vancouveru Canucks hladko 5:0 a poistili si tak vedenie v Pacifickej divízii.

Hetrikom sa na výhre "kráľov" podieľal útočník Tyler Toffoli, štyri asistencie nazbieral center Anže Kopitar. Slovenský krídelník Marián Gáborík odohral v druhom útoku Kings vyše 13 minút, počas ktorých vyslal na súperovu bránku štyri strely.

V kolísavých výkonoch pokračuje Detroit, ktorý prehral v Minnesote 1:3. Hlavnou postavou duelu bol brankár Wild Devan Dubnyk, ktorý napriek menšiemu zraneniu zneškodnil 28 striel hráčov "červených krídel". Blysol sa aj skvelým zákrokom lapačkou pri šanci Tomáša Jurča. Slovenský útočník si okrem streleckého pokusu pripísal počas 7:24-minútového pobytu na ľade aj jednu mínusku, jeho spoluhráč Tomáš Tatar strávil na ľade 14:51 min. a zaznamenal takisto jednu strelu.

Sériu šiestich prehier zastavil Montreal, ktorý vyhral na ľade Tampy Bay 4:3 po samostatných nájazdoch. Autorom víťazného nájazdu hostí bol v tretej sérii Max Pacioretty.

sumáre zápasov NHL:

BUFFALO SABRES - WASHINGTON CAPITALS 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Góly: 21. Ovečkin (Bäckström, T.J. Oshie), 33. Beagle (Wilson). Brankári: Ullmark - Holtby, strely na bránku: 31:26, 19.070 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - MONTREAL CANADIENS 3:4 pp a sn (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 26. Kučerov (Filppula, Stralman), 54. Garrison (Killorn), 54. Callahan (Filppula, Šustr) - 16. Plekanec (Subban, Andrighetto), 39. Galchenyuk (Markov, Petry), 55. Weise (Desharnais, Pacioretty), rozh. nájazd Pacioretty. Brankári: Bishop - Condon, strely na bránku: 39:34, 19.092 divákov.

MINNESOTA WILD - DETROIT RED WINGS 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 12. Coyle (Niederreiter), 58. Koivu (Dumba, Parise), 59. Koivu (Parise) - 59. Dacjuk (Abdelkader, B. Smith). Brankári: Dubnyk - Mrázek, strely na bránku: 35:29, 19.110 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - NEW YORK RANGERS 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)

Góly: 19. Forsberg (Josi), 34. Neal (Ribeiro, Wilson), 48. C. Smith (Josi, Ribeiro), 50. Ellis (Jones, Ribeiro), 52. Neal (Järnkrok, Salomäki) - 27. Fast (Girardi, Kreider), 54. Nash, 57. J.T. Miller (Stepan). Brankári: Rinne - Lundqvist (53. Raanta), strely na bránku: 35:29, 17.317 divákov.

VANCOOUVER CANUCKS - LOS ANGELES KINGS 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Góly: 16. Toffoli (Kopitar, Lucic), 22. Forbort (Lewis), 32. McNabb (Kopitar), 46. Toffoli (Kopitar, Martinez), 53. Toffoli (Doughty, Kopitar). Brankári: Markström - Quick, strely na bránku: 27:38, 18.570 divákov.

SAN JOSE SHARKS - COLORADO AVALANCHE 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)

Góly: 11. Marleau (Ward), 34. Karlsson (Thornton, Vlasic), 49. Hertl (Brown, Burns) - 9. MacKinnon (Söderberg, Iginla), 15. Söderberg (Beauchemin, Tanguay), 32. Duchene (Mitchell, Martinsen), 48. Comeau (Johnson, Barrie), 49. MacKinnon (Söderberg, Tanguay), 59. MacKinnon. Brankári: Jones - Pickard, strely na bránku: 38:26, 17.562 divákov.

Slováci v akcii:

Tomáš Tatar (Detroit) 14:51 0 0 0 0 1 0

Tomáš Jurčo (Detroit) 07:24 0 0 0 -1 1 0

Marián Gáborík (LA Kings) 13:04 0 0 0 0 4 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/