NHL: Gáborík debutoval v drese LA, gól Jurča

NETKY.SK • 7 Marec 2014, 07:27 • 2 min

NEW YORK - Slovenský hokejista Marián Gáborík má za sebou víťazný debut v drese Los Angeles Kings. Vo štvrtkovom zápase NHL si kalifornský tím poradil s Winnipegom na jeho ľade 3:1. Gáborík po výmene z Columbusu odohral pri premiére v novom tíme 16:38 min, trikrát ohrozil domácu bránku a pripísal si aj mínusový bod. Los Angeles vyhralo šiesty zápas v rade.

Ako jediný sa zo Slovákov, Ktory sa predstavili Počasie štvrtka v NHL, bodovo presadila Tomáš Jurčo z Detroitu. Piatym presným zásahom sezóny Poslal Red Wings robiť vedenia 02:01 nad Coloradoa. Domáci Detroit Napokon prehriala 02:03 po predĺžený, o com rozhodol 32 sekúnd pred jeho koncom Andre Benoit. Jurčo odohral Vyse 15 Minút mal tri Strelecké pokusy. Jeho spoluhráč Tomáš Tatar mal v štatistikách o 28 sekúnd Menej a DVE strely Viac. V Detroite pred zápasom vyvesili struk strop haly cislo pat Nicklasa Lidströma.

V subo Bostone s Washingtonom (3:0), v ktorom Tuukka Rask Vďaka šestnástim úspešným zákrokom vychytal Sieste ČISTÉ konto v. ročníkov, Napokon nastúpil zo Slovákov ľan Zdeno Chára. Kapitán Bruins odohral 20:38 min. Andrej Meszároš, ktory sa robiť Bostone Dostál z Philadelphie, sledoval duel z tribúny. Nový brankár Capitals Jaroslav Halák Zasa videl súboj zo striedačky, v bránkou dostal šancu Braden Holtby.

V stretnutí českých Obrancov Martina Marinčin a Lubomíra Višňovského sa tešilo Mladší Košičan. Jeho Edmonton zdolal New York Islanders 3:2, v predĺžený o tom rozhodol Taylor Hall. V zápase sa Strelecký v presilovku presadila Ryan Smyth 126. Golo v početnej výhode vyrovnal klubový rekord Glenna Andersona. V bránky Montrealu vo Phoenixa Stal Opat Peter Budaj, z 23 striel súperov chytil osemnásť si Canadiens prehrali 02:05. Oba kluby sa často nestretávajú, Coyotes zdolali Montreal ľan druhýkrát v klubovej histórii. Prvýkrát ZA Canadiens nastúpil Thomas Vanek.

V drese Tampy Bay VUR po dlhšom prípade Objavila Steven Stamkos Richard Pánik, Ani jeden z Nich sa však Proti Buffale (01:03) bodovo nepresadil. Chicago vyhralo nad Columbusom hladko 06:01 prerušil super trojzápasovú Víťazný sériách. Michal Handzuš odohral 14:30 min mal 83% úspešnosťou na vhadzovaniach.  vysledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Detroit - Colorado 02:03 po predĺžený (1:0, 1:1, 0:01-00:01)
Goly: 13. N. Kronwall (Andersson, J. Ericsson), 33. Jurčo (Sheahan, Dekeyser) - 31. Duchene (E. Johnson, R. O'Reilly), 46. Parenteau (Duchene, R. O'Reilly), 65. Benoit (MacKinnon, E. Johnson),
Tomáš Jurčo odohral 15:12 min, strelil 1 gól, mal 3 strely, Tomáš Tatar (obaja Detroit) odohral 14:46 min mal 5 striel

Winnipeg - Los Angeles 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Goly: 33. O. Jokinen (E. Kane, Stuart) - 33. D. Brown (Stoll, vojnové), 37. M. Richards, 56.. Martinez

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 16:38 min, mal 3 strely 1 mínusový bod.

Boston - Washington 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Goly: 24. G. Campbell (P. Bergeron, Bartkowski), 29. L. Eriksson (Söderberg, K. Miller), 59. Marchand
Zdeno Chára (Boston) odohral 20:38 min mal 4 strely

Tampa Bay - Buffalo 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Goly: 58. T. Johnson (Hedman) - 16. Myers, 30.. Foligno (Hodgson, Myers), 54. Hodgson (Foligno),
Richard Pánik (Tampa) odohral 13:12 min

Chicago - Columbus 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
Goly: 5. Bollig (Kruger), 17. Shaw (Brookbank, Leddy), 28. Toews (Saad, Seabrook), 33. Bickell (Versteeg, Kruger), 38. Shaw (Seabrook, Keith), 44. Toews (P. Kane, Sharp) - 8. Johansen (Atkinson, Prout)
Michal Handzuš (Chicago) odohral 14:30 min mal 1 strelu  Nashville - St Louis 01:02 (01:01, 00:01, 00:00)  Goly: 11. Spaling (Hornqvist, Fisher) - 5. I. Colea (Ott), 29. Pääjärvi (Polák, I. Colea)  Dallas - Vancouver 6:1 (3:0, 2:1, 1:0) Goly: 3. Jamie Benn (Seguin, Peverley), 8. Seguin (Chiasson, Jamie Benn), 12. Seguin (Peverley, Jordie Benn), 23. Goligoski (Ray Whitney, Seguin), 33. Garbutt (Goligoski, Roussel), 53. Seguin (Jamie Benn) - 39. Dalpe (Edler, Bieksa)  Phoenix - Montreal 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)  Goly: 3. R. Vrbata (Schlemko, Chipchura), 16. Korpikoski (Stone, Ribeiro), 20. Ekman-Larsson (Doan, Ribeiro), 52. R. Vrbata (Chipchura), 54. Doan (Yandle, Ekman-Larsson) - 8. A. Markov (Subban, Gallagher), 35. Galchenyuk (Subban, A. Markov)  Peter Budaj (Montreal) mal 18 úspešných zákrokov  Edmonton - New York Islanders 03:02 po predĺžený (0:2, 0:0, 2:00-01:00)  Goly: 49. R. Smyth (Eberle, Gagner), 57. Larsen (R. Smyth, Perron), 63. T. Hall (Gagner) - 10. Nielsen (Clutterbuck, Hickey), 19.. Lee (Strait, C. McDonald),  Martin Marinčin (Edmonton) odohral 19:21 min mal 2 strely, Ľubomír Višňovský (New York Islanders) odohral 21:14 min, mal 2 strely, 1 mínusový bod a 2 Minúty sediel na trestnej lavici .  San Jose - Pittsburgh 5:3 (0:2, 1:0, 4:1)  Goly: 38. Braun (Wingels, Desjardins), 46. Marleau (Demers), 47. Burns (Pavelski, J. Thornton), 35. J. Thornton (Pavelski), 60. Burns (Pavelski, Vlasic) - 16. Määttä (sklo, M. Goc), 17. Kunitz (Malkin), 46. Määttä (B. Sutter, J. Jokinen)