NHL: Chicago bez Hossu zdolalo Toronto, Pánik s pluskou, štyri body Kanea

NETKY.SK • 16 Február 2016, 07:34 • 2 min

NEW YORK - Hokejisti Chicaga bez zraneného slovenského útočníka Mariána Hossu zdolali v noci na utorok v zámorskej NHL Toronto vysoko 7:2. Hossov krajan Richard Pánik strávil na ľade 13 minút a na konto si pripísal plusku. V drese Blackhawks opäť úradoval Patrick Kane, ktorý zaznamenal štyri body za gól a tri asistencie.

New York Islanders Zvíťazil na domácom Lade nad Detroitom 4: 1. V drese "ostrovanov" nenastúpil brankár Jaroslav Halák, za Hostia hrali obaja Slovenskí útočníci Tomáš Tatar Tomáš Jurčo. Bodovo sa nepresadili, Tatar odohral Vyska 12 minút, Jurčo Vyska 6 minút.

Sumaré NHL:

NEW York Islanders - Detroit Red Wings 4: 1 (0: 0, 3: 0, 1: 1)

Góly: 29. Nelson (strom, Boychuk), 35. Bailey (Boychuk, Nelson), 37. Židlický (Clutterbuck, Cizikas), 53. Stroje (Tavares, LEDD) - 50. Dacjuk (Nyquist). Brankári: Greiss - Howard, striel na bránku: 32:29, 15,795 Divákov

Calgary - Anaheim Ducks 4: 6 (3: 2, 1: 3, 0: 1)

Góly: 6. Gaudreau (Monahan, Hudler), 12. Hamilton (Monahan), 18. Hudler (Gaudreau, Hamilton), 40. Hudler - 10. Lindholm, 14. Santorelli (Fowler, Bieksa), 23. Perry (Fowler, Getzlaf), 24. Vatanen (Perron, Fowler), 33. Rakell (Perry, Despres), 41. Santorelli (Kesler, Manson). Brankári: Hiller (24. Orti) - Andersen, striel na bránku: 37:28, 19,289 Divákov

Florida Panthers - Pittsburgh Penguins 2: 1 pb sn (1: 0, 0: 0, 0: 1 - 0: 0, 1: 0)

Góly: 8. Bjugstad (Petrovic, Campbell), rozh. nájazd Jokinen - 57. Kunitz. Brankári: Montoya - Fleury, striel na bránku: 28:32, 15,595 Divákov

Nashville Predators - Dallasom 2: 3 pp (1: 0, 1: 2, 0: 0 - 0: 1)

Góly: 12. Smith (Ekholm, Ellis), 37. Forsberg (Smith) - 26. EAKIN (Jamie Benn, Oduya), 27. Hemský (Janmark, Ničuškin), 64. Janmark (Seguin, Klingberg). Brankári: Hutton - Niemi, striel na bránku: 26:32, 17,113 Divákov

Chicago Blackhawks - Toronto Maple Leafs 7: 2 (2: 0, 1: 0, 4: 2)

Góly: 3. Mashinter, 12. Shaw (Kane, Keith), 22. Seabrook (Shaw, Kane), 43. Panarin (Kane, Keith), 45. Kane (Anisimov, Panarin), 49. Teräväinen (Hjalmarsson, Shaw) , 51. Svedberg (Toews, Shaw) - 52. Arcobello (Parenteau, šetrnejšie k životnému prostrediu), 56. Parenteau (Boyes). Brankári: Darling - Reimer, striel na bránku: 32:37, 21,767 Divákov

Arizona Coyotes - Montreal Canadiens 6: 2 (2: 1, 3: 1, 1: 0)

Góly: 5. Hanzal (kameň, Duclair), 16. Duclair (Hanzal, Ekman-Larsson), 29. Richardson (Ekman-Larsson, Rieder), 32. Ekman-Larsson (Domi, Hanzal), 36. Connauton (Chipchura, Gaudet), 45. Vermette - 10. Weise (De La Rose, Mitchell), 31. Gallagher (Beaulieu). Brankári: Domingue - Condon, striel na bránku: 27:19, 14,338 Divákov

Vancouver Canucks - Minnesota Wild 2: 5 (1: 2, 1: 2, 0: 1)

Góly: 16. Tanev, 31. H. Sedin (D. Sedin, Hutton) - 10. Parise (Koivu), 17. Spurgeon (Haul, Suter), 23. Fontaine (Haul), 34. Coyle (Spurgeon, Suter) , 57. Niederreiter (Granlund, Folin). Brankári: Markström - Dubnyk, striel na bránku: 26:34, 18,437 Divákov

Slováci V akciu:

Tomáš Tatar (Detroit) 12:35 0 0 0 0 2 2

Tomáš Jurčo (Detroit) 06:18 0 0 0 0 0 -1

Richard Pánik (Chicago) 13:00 0 0 0 1 1 0

Martin Marinčin (Toronto) 15:48 0 0 0 -1 1 4

/ Legenda: minutáž, góly, Asistencia, telo, (+/-), striel na bránku, trestné Minúty /