NHL: Chára sa zranil a Boston inkasoval štyrikrát

NETKY.SK • 23 November 2016, 08:37 • 2 min

NEW YORK - Slovenský kapitán hokejistov Bostonu Zdeno Chára pre zranenie odstúpil v úvode druhej tretiny z utorňajšieho stretnutia proti St. Louis.

Bruins viedli 1:0, bez 39-ročného lídra obrany potom inkasovali štyrikrát a napokon podľahli 2:4. Tréner Claude Julien po zápase nemal poruke aktuálne informácie o jeho zdravotnom stave. Chára stihol v prostrednej časti naskočiť na jedno striedanie a podľa amerických médií počas neho prišlo ku kontaktu so súperovým útočníkom Jadenom Schwartzom v rohu klziska. Či aj priamo súvisí so zranením, nie je známe.

"V druhej tretine som s tým trochu zápasil, ale musím hrať svoju hru bez ohľadu na to, s kým som v obrannej dvojici," poznamenal Chárov defenzívny partner Brandon Carlo. "Bolo len treba zjednodušiť hru a nesnažiť sa byť niekým, kým nie ste," skonštatoval zádak Torey Krug, ktorý dosiahol stú asistenciu v kariére. Blues zvíťazili najmä vďaka 39 úspešným zákrokom Jaka Allena a dvakrát sa do listiny strelcov zapísal v ich drese fínsky útočník Jori Lehterä.

Toronto podľahlo Caroline 1:2 a slovenský zadák Maple Leafs Martin Marinčin figuroval len medzi zdravými náhradníkmi. Naposledy bol v akcii 15. novembra v stretnutí proti Nashville. Montreal nestačil na Ottawu 3:4, keď hostí potiahla trojbodová dvojica Mike Hoffman, Mark Stone (obaja 1+2). Bola to prvá prehra brankára Careyho Pricea v riadnom hracom čase v trinástom dueli sezóny. Švédsky ofenzívny obranca Senators Erik Karlsson pokoril 400-bodovú hranicu v NHL (aktuálne 104+297). Florida podľahla Philadelphii 1:3. Až v štrnástej sérii nájazov rozhodol o víťazstve New Yorku Islanders na ľade Anaheimu Nick Leddy. Pre oba tímy to bol najdlhší rozstrel v klubovej histórii, súboj sa po predĺžení skončil 2:2. Pre hostí to bol vôbec prvý triumf na ľade súpera v tomto ročníku. Slovenský brankár Jaroslav Halák sa na ňom nepodieľal, prednosť dostal Nemec Thomas Greiss a predviedol 39 úspešných zákrokov.

Sumáre:

Boston - St. Louis 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Góly: 8. Backes (Krug, Krejčí), 29. Moore (Riley Nash) - 24. Lehterä (Parayko, Tarasenko), 34. Bortuzzo (Berglund, Parayko), 37. P. Stastny (Schwartz, Jakupov), 59. Lehterä (Perron, Berglund)
Zdeno Chára (Boston) 9:04 min, 1 strela, 3 "hity"

Toronto - Carolina 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 6. Gardiner (Carrick, Kadri) - 18. Skinner (D. Ryan, Stempniak), 35. Staalberg (E. Lindholm)

Florida - Philadelphia 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 59. R. Smith (Marchessault, Yandle) - 12. Simmonds, 34. Weise (Konecny, B. Schenn), 48. Cousins (Simmonds, B. Schenn)

Montreal - Ottawa 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
Góly: 21. Sh. Weber (A. Markov), 28. A. Radulov (Galchenyuk, A. Markov), 43. Galchenyuk (A. Markov, Sh. Weber) - 26. Hoffman (Mark Stone, E. Karlsson), 36. Brassard (Hoffman, Mark Stone), 44. Mark Stone (Hoffman, Brassard), 46. E. Karlsson (Z. Smith)

Anaheim - New York Islanders 2:3 po sam. nájazdoch (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 2. Fowler (Getzlaf), 50. Rakell (Perry, Fowler) - 12. Pelech (De Haan, Bailey), 17. Bailey (Tavares, Leddy), rozhodujúci sam. nájazd Leddy