Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. okt. 2020Aurel
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Zvierací svet prináša mnoho inšpiratívnych príbehov.
Zvierací svet prináša mnoho inšpiratívnych príbehov.
18.09.2020 11:14 Zaujímavosti
Nezvyčajne priateľská nosnica a jej zvierací hrdinský čin
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.09.2020 11:14 Zaujímavosti

Nezvyčajne priateľská nosnica a jej zvierací hrdinský činPríroda nám neraz ponúka aj veľmi inšpiratívne príbehy, keď zvieratá ukážu ľuďom pozitívny príklad priateľstva a pomoci.


Takýto prípad dokumentuje video o pozitívnom príklade, ktorý sa podarilo urobiť sliepke - nosnici. „Vlastník jednej z firiem si všimol, že jedna z jeho sliepok je nezvyčajne priateľským vtákom. Na rozdiel od ostatných sliepok nikdy nesedela v kurníku, ale prechádzala sa po farme a priatelila sa s inými zvieratami,“ uvádza video s prízvukom na to, že raz sa toto správanie nečakane a náhle zmenilo.

 

Stále sedela

Zviera prestalo chodiť po farme, namiesto toho bez pohnutia sedela vo svojom mieste. Farmár sa tým niekoľko dní nezapodieval. Ale nosnica sa ku svojim starým dobrým zvykom nevrátila ani za viacej dní. „Znepokojený farmár si všimol, že sliepka sa neposunula vo svojom hniezde ani o centimeter,“ uvádza komentár vo videu s tým, farmárovi sa zdalo, že sliepka sedí na vajciach.

 

 

Malý šok

No predtým sa táto sliepka nikdy na vajciach nesedela. Poľnohospodár preto so zvedavosťou opatrne vošiel do kurníka a pokúsil sa zistiť, čo sa deje. „Muž doslovne otvoril ústa od prekvapenia. Vo vtáčom hniezde spali maličké mačiatka,“ vysvetľuje video s dôvetkom, že pravdepodobne sa tu vyskytli práve pre snahu mačky nájsť bezpečné miesto.

 

Inštinkt

Sliepka sa zachovala nielen veľmi priateľsky, ale aj s materinským inštinktom, ktorý nútil pomôcť dokonca inému zvieraciemu druhu. „Vedci zistili, že vtáky, ktoré sedia na vajciach, vytvárajú mnohonásobne viacej prolaktínu, než tie, ktoré ich nevysedia. Zároveň poľnohospodári a vlastníci súkromných fariem nie vždy dovolia sliepkam sedieť na vajciach,“ vysvetľuje komentár s tým, že je to aj pre to, že vtedy neznášajú ďalšie vajcia. 

 

 

Aj preto sa chovatelia mnohokrát snažia odnaučiť sliepky od vysedávania vajec. Ale ukazuje sa, že poraziť tento inštinkt nie je také ľahké a táto hrdinská sliepka pomohla malým mačiatkam. Príroda je plná inšpiratývnych príbehov, iné video zase zachytáva, ako mačka pomohla ôsmym malým ježkom, ktorých matka sa stala obeťou kosenia trávy. Iná mačka vychovala malé veveričky.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michal Albert

Foto:  Unsplash/YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok