Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. jan. 2023Bohuš
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak
18.08.2022 14:07 Domov
Nezamestnanosť v SR klesla! Vyhlásil minister práce
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.08.2022 14:07 Domov

Nezamestnanosť v SR klesla! Vyhlásil minister práceBRATISLAVA – Nezamestnanosť v SR v júli 2022 klesla na úroveň 6,23 %. V júni tohto roku miera evidovanej nezamestnanosti bola na hodnote 6,28 %.


Informoval o tom minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) za účasti generálneho riaditeľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Karola Zimmera. „Celkovo nám nezamestnanosť klesla už na 6,23 %. V priebehu leta sa nám do evidencie dostávajú v júni, v júli absolventi. Napriek tomu pokles nezamestnanosti trvá. Ešte stále máme priestor, najmä na východnom Slovensku a na strednom Slovensku, na ďalšie znižovanie nezamestnanosti. Budeme v tom pokračovať, najlepšie ako vieme," priblížil Krajniak.

 

Počas posledného roka podľa neho klesol počet nezamestnaných o 38 654.

 

„To považujem za veľmi dobrú správu. To je (počtom) väčšie okresné mesto," poznamenal minister práce. „Keď sme si rozdelili okresy, tak s mierou nezamestnanosti do 3 % máme štyri okresy, s mierou nezamestnanosti do 4 % je 17 okresov, s mierou nezamestnanosti do 5 % je 15 okresov. Toto sú tie regióny, v ktorých považujeme nezamestnanosť za stabilizovanú, blízku tzv. prirodzenej miere nezamestnanosti. Tam neočakávame, že by nezamestnanosť mala nejako výrazne klesať," zdôraznil Krajniak.

 

 

Rezort práce chce preto podľa jeho slov klásť väčší dôraz na riešenie problému dlhodobej nezamestnanosti. „Počet dlhodobo nezamestnaných v priebehu posledného roka išiel dolu takmer o 16 000," podčiarkol minister.

 

„Projekt 'Chyť sa svojej šance' je zameraný na znevýhodnených uchádzačov. Približne šestina poklesu nezamestnanosti znevýhodnených uchádzačov sa odvíja od tohto projektu. Projekt má tri opatrenia, a to podpora samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO), podpora mentorovaného zapracovania ako súčasti pracovného pomeru znevýhodnených a mladých uchádzačov a podpora znevýhodnených uchádzačov. K 12. augustu máme celkom prijatých 6 451 žiadostí na 7 779 miest. Žiadatelia žiadajú 31,91 milióna eur. Už sme zazmluvnili 24,46 milióna eur," doplnil Zimmer. 

 

Možno vás zaujme: Prosím vás, neklamme! Matovič zvolal mimoriadnu konferenciu s týmto názvomreklama


reklama


Zdroj: TASR/ Netky Johny Domanský

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok