Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. okt. 2022Natália
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
10.08.2022 09:57 Domov
Netradičné žiadosti občanov smerované rezortu vnútra
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.08.2022 09:57 Domov

Netradičné žiadosti občanov smerované rezortu vnútraBRATISLAVA – Túžba nafotiť Bratislavu zo strechy historickej budovy Ministerstva vnútra SR, pripomienka potreby vyprať štátne zástavy visiace pred budovou ministerstva, či túžba malého chlapca povoziť sa vo výťahu paternoster.


To sú niektoré z netradičných žiadostí občanov, ktoré sa dostávajú do rúk kolegom z oddelenia vzťahu s verejnosťou Tlačového odboru kancelárie ministra vnútra SR. Občania sa na ministerstvo vnútra obracajú s mnohými úsmevnými ale i vážnejšími požiadavkami. Najväčší podiel telefonátov, mailov či listov tvoria rôzne žiadosti o servisné informácie ohľadom evidencie vozidiel, zbraní, občianstva, občianskych preukazov a vybavovania dokladov, elektronických služieb, občianskych združení, nadácií, volieb, živností, zmeny mena, trvalého pobytu, prechodného pobytu, migrácie, tiež ohľadom udeľovania pokút, úhrad platieb za štátnu karanténu, informácie ohľadom odídencov z Ukrajiny.

 

 

Prichádzajú otázky, kde a ako napríklad podať trestné oznámenie, tiež žiadosti o výklad zákonov. Často vybavujú telefonáty, v ktorých majú občania nezriedka osočujúcim spôsobom potrebu vyjadriť svoj názor na spoločenskú a politickú situáciu, sťažujú sa na rozhodnutia súdov a prokuratúry, ktoré nespadajú pod rezort vnútra. Väzni zasielajú ministrovi žiadosti o prepustenie z väzby, občania žiadajú ministra o finančnú pomoc a oznamujú šírenie hoaxov.
      

Medzi príjemnejšie telefonáty, maily či listy od občanov patria poďakovania  policajtom,  hasičom a horským záchranárom za skvelú prácu, či obdivné maily na adresu ministra vnútra. K netradičným určite patria:  prosba fotografa, ktorý nás raz požiadal, aby sme mu  umožnili nafotiť Bratislavu zo strechy budovy MV SR na Pribinovej – umožnili sme mu to.

 

 

Osobne sa na MV SR dostavila  jedna pani, ktorá nás prišla upozorniť, že máme špinavé štátne zástavy, že sa to nehodí na ministerstvo, aby sme ich oprali. Vtipnú požiadavku mal na nás istý pán dôchodca, ktorý nás prosil, aby sme vybavili, aby kuriér s jeho novým občianskym  preukazom prišiel v inom čase, lebo on je veľmi aktívny, má veľa programu a nevie, či bude doma. Túžbu 9-ročného chlapca z Nových Zámkov povoziť sa vo výťahu paternoster pomohla zrealizovať matka chlapca, ktorá na MV SR napísala list. Chlapec s mamičkou si urobili výlet do Bratislavy a kolega z oddelenia vzťahu s verejnosťou sa postaral pre chlapca o nezabudnuteľný zážitok.

 

Možno vás zaujme: Na Úrade vlády SR pokračuje rokovanie o zvyšovaní platov zdravotníkov
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/ Netky Johny Domanský

Foto:  Facebook/TwitterNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok