NBA: Rubio končil s pätnástimi stehmi, Rondo s deviatimi

NETKY.SK • 27 Marec 2014, 14:46 • 2 min

MINNEAPOLIS/BOSTON - V stredu večer zo zdravotného hľadiska neboli stredným rozohrávačom v basketbalovej NBA rozhodne naklonené hviezdy.

Bostonský tvorca hry Rajon Rondo zakončil neúspešný duel proti Torontu (90:99) s deviatimi stehmi na mostíku zraneného nosa. V zápase odohral 32 minút, spoluhráčom rozdal 15 asistencií a nastrieľal deväť bodov.

Ešte horšie dobačoval Ricky Rubio z Minnesoty, ktorého aspoň hrialo víťazstvo nad Atlantou 107:83. Už v prvej štvrtine mu po kolízii s hosťujúcim Mikom Scottom museli zašívať hornú peru, nešťastný súperov lakeť v Španielových ústach si vyžiadal 15 stehov. Rubio sa však pochlapil, k víťazstvu pomohol síce len 4 bodmi, ale najmä 10 asistenciami a 6 získanými loptami.