NBA: New Yorku došla para, Anthonymu pušný prach

NETKY.SK • 7 Apríl 2014, 08:30 • 2 min

MIAMI - Snaha basketbalistov New Yorku postúpiť po zbabraných troch štvrtinách základnej časti na poslednú chvíľu do play-off dostala druhou prehrou po sebe ďalšie vážne trhliny. Knicks v nedeľu podľahli na palubovke úradujúcich šampiónov Miami Heat 91:102, hoci v prvej štvrtine viedli 16:3.

Knicks držali s favoritom krok v prvom polčase, po zmene strán im však došla para. Najlepší strelec hostí Carmelo Anthony celkovo premenil len štyri zo sedemnástich pokusov z hry, streleckú taktovku preto držal jeho kolega J. R. Smith, ktorý dal desať trojok a v súčte 32 bodov. Domáci LeBron James ich nastrieľal ešte o šesť viac.

Azda najhorší výkon sezóny predviedli hráči Indiany, ktorí doma prehrali s Atlantou 88:107. V prvom polčase dali Pacers len 23 bodov, čo je nový negatívny klubový rekord. Indiana prehrala z posledných piatich zápasov až štyri. Kevin Durant z Oklahomy City dosiahol už v 41. stretnutí za sebou 25 a viac bodov, ale ani jeho 38 bodov nestačilo na výhru vo Phoenixe. Durant už prekonal tretiu najdlhšiu podobnú sériu Michaela Jordana a doťahuje sa na 46-zápasovú Oscara Robertsona zo sezóny 1963/1964.