NBA: Indiana predviedla veľký obrat, Griffin doviedol Clippers k výhre v Detroite

NETKY.SK • 15 December 2015, 07:41 • 2 min

NEW YORK - Basketbalisti Indiany otočili v noci na utorok duel s Torontom Raptors a zdolali súpera na domácej palubovke 106:90.

Pacers tak ukončili hosťom štvorzápasovú sériu víťazstiev v zámorskej NBA. Indiana nezachytila úvod stretnutia a v prvej štvrtine prehrávala už o 21 bodov. Potom však domáci zabrali, kontrovali sériou 39:4 a už si nenechali vedenie vziať. Pacers zdolali rivala z Východnej konferencie prvýkrát za uplynulých šesť zápasov. Lídrom Indiany bol Jordan Hill s 20 bodmi a 13 doskokmi, Raptors nestačilo ani 20 bodov Kylea Lowryho a DeMara DeRozana.

Drámu priniesol súboj Detroitu s Los Angeles Clippers, v ktorom hostia triumfovali 105:103 až po predĺžení. Clippers doviedol k výhre Blake Griffin, autor 34 bodov v predĺžení našiel Jamala Crawforda, ktorý trojkou 12 sekúnd pred koncom rozhodol o víťazstve Clippers. Lídrom Pistons bol Reggie Jackson s 34 bodmi, 11 doskokmi a 7 asistenciami.