Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. okt. 2021Lukáš
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Milan Krajniak.
Milan Krajniak.
19.08.2021 06:48 Domov
Milan Krajniak takto pomáha ľuďom bez domova!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.08.2021 06:48 Domov

Milan Krajniak takto pomáha ľuďom bez domova!Včera, v čase obeda, pomáhal minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak s výdajom obedov pre ľudí bez domova. V spolupráci s občianskym združením Maltézska pomoc Slovensko rozdali viac ako 145 teplých a studených obedov, medzi ktorými boli aj balíčky pre deti.


Maltézska pomoc Slovensko pomáha ľuďom v núdzi touto formou už približne 4 roky.  Pandémia COVID-19 zmenila nielen formu výdaja stravy, ale zvýšila predovšetkým výdavky na poskytovanie pomoci. V snahe ochrániť zdravie a životy bolo potrebné vynaložiť viac financií  do zabezpečenia oblečenia, špeciálneho balenia stravy, dezinfekcie či ochranných prostriedkov pre núdznych. Náklady na balíčky tak výrazne prekročili očakávania.  

 

 

„Ďakujem všetkým dobrovoľníkom a pracovníkom občianskeho združenia Maltézska pomoc Slovensko, ktorí nám svojou činnosťou každý deň ukazujú, aká dôležitá je spolupráca, vzájomná podpora a pomoc druhým. Dnes sa so mnou dobrovoľníci podelili o vzácnu skúsenosť, že do osudov ľudí zasiahnu rôzne životné situácie bez ohľadu na vek. Rád by som poďakoval aj kolegom z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie Mestskej polície Bratislava a Okresného veliteľstva Mestskej polície Bratislava 1, ktorí svojou prítomnosťou dohliadajú na bezpečný priebeh poskytovania pomoci najnúdznejším,“ povedal minister Krajniak. 

 

Možno vás zaujme: Gábor Grendel: Prečo sa niekto ako Robert Kaliňák potrebuje zastávať Adriana Szabóa?

 

„Štát a samospráva sú tiež povinní starať sa o tých, ktorí sú na pomoc odkázaní a pokiaľ túto činnosť nie sú schopní  sami zabezpečiť, mali by si viac vážiť a podporovať tých, ktorí túto činnosť vykonávajú. Vážime si, že práve Ministerstvo  práce a sociálnych vecí  a rodiny ako jedna z mála štátnych inštitúcii podporilo a podporuje i tento projekt pomoci ľuďom bez domova a tešíme sa, že okrem finančnej podpory tento  projekt podporilo ministerstvo i dnešnou osobnou účasťou priamo v teréne pánom ministrom Krajniakom. Súčasne svojou prítomnosťou  povzbudil nás slúžiacich dobrovoľníkov a aj takto nám pomohol pomáhať iným, ktorí sú na pomoc odkázaní,“ uviedol prezident Maltézskej pomoci Slovensko Július Brichta.  

 

Aj vďaka pomoci z projektov ministerstva práce môže Maltézska pomoc pomáhať naďalej. V ťažkých situáciách rezort poskytol  dotáciu na humanitárnu pomoc vo výške 15 000 eur. Týmito peniazmi rezort prispel aj na ďalšie charitatívne projekty občianskeho združenia, napríklad rozvoz stravy pre osamelých seniorov a seniorov odkázaných na pomoc druhých.

 

Každú stredu v centre Bratislavy, na Špitálskej ulici, vydáva obedy ľuďom bez domova 8-10 dobrovoľníkov bez nároku na odmenu. Touto formou pomáhali aj počas pandémie, kedy rozdávali ľuďom bez domova aj dezinfekciu či ochranné prostriedky. Len za minulý rok v Bratislave vydali viac ako 8 000 obedov a rozdali približne 10 000 kusov ochranných prostriedkov.

 

Rezort práce sa aktívne venuje podpore organizácií, ktoré ponúkajú pomoc najzraniteľnejším osobám a osobám v núdzi. Projekty zamerané na tento druh pomoci sú kľúčové. Aj preto sme od začiatku pandémie doposiaľ vyplatili 4 398 000 eur vo forme dotácií na humanitárnu pomoc.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Facebook/ MPVSR/ Netky KP

Foto:  MPVSRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok