Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. mar. 2023Marián
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
19.01.2023 13:01 Domov
Mestské pohrebníctvo vytvorilo balíčky pohrebov aj vlastnú službu vyhľadávania hrobových miest a zosnulých
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.01.2023 13:01 Domov

Mestské pohrebníctvo vytvorilo balíčky pohrebov aj vlastnú službu vyhľadávania hrobových miest a zosnulýchBRATISLAVA - Mestské pohrebníctvo MARIANUM získalo ocenenie za transparentné obstarávanie, spustilo novú prehľadnú webovú stránku, sprístupnilo nový portál pre vyhľadávanie informácií o hrobových miestach či zosnulých a zefektívnilo ceny pohrebných služieb pre fyzické osoby. Mestské pohrebníctvo MARIANUM v roku 2023 pokračuje rozvojom služieb pre verejnosť.


 

MARIANUM ešte v roku 2022 získalo 1. miesto za transparentné obstarávanie v kategórii „Podniky vo vlastníctve štátu a samospráv“, ktoré udeľovala spoločnosť TRANSPAREX. v transparentnom obstarávaní bude mestské pohrebníctvo pokračovať naďalej.

 

Nová web stránka mestskej organizácie

 

Pre lepšiu informovanosť občanov a transparentné zverejňovanie informácií MARIANUM koncom roka 2022 spustilo novú webovú stránku www.marianum.sk ↗. Prostredníctvom webovej stránky zverejňuje informácie a poskytuje obsah, ktorý verejnosť vyhľadáva, vrátane informácii o zosnulých a hrobových miestach na cintorínoch v správe MARIANUM na území Bratislavy: Vyhľadávanie hrobových miest. Služba vyhľadávania hrobových miest je pre verejnosť pohodlne dostupná a jednoducho si ju otvoria na svojich zariadeniach - mobilných telefónoch, tabletoch a stolových počítačoch s pripojením na internet. v priebehu roka 2023 budú služby prostredníctvom webovej stránky rozvíjané a dopĺňané k spokojnosti verejnosti.

 

Balíčky pohrebov pre fyzické osoby

 

MARIANUM zaviedlo aj nový proklientskejší systém cien pohrebných služieb pre ľudí. „Aktuálne prináša výhodnejšie ceny pohrebných služieb pre fyzické osoby a to formou balíčkov pohrebov a kremácií, “ hovorí riaditeľ MARIANUM Robert Kováč.


Balíčky boli navrhnuté tak, aby zohľadnili najčastejšie požiadavky klientov. „V porovnaní s predchádzajúcim cenníkom, ktorý obsahoval množstvo rôznych položiek, balíčky pohrebov sú prehľadnejšie a výsledná cena pohrebu sa znížila v priemere o 83 EUR v prípade klasického pohrebu – s rozlúčkou na cintoríne a o 133 EUR v prípade kremácie – s rozlúčkou v Krematóriu, konečná výška ceny pohrebu bude stanovená v závislosti od individuálnych požiadaviek klienta,“ dodáva Robert Kováč. Výhodou pre klientov je zníženie počtu položiek, ktoré si doteraz klienti museli určiť, vďaka čomu bude vybavenie pohrebných služieb jednoduchšie, prehľadnejšie, efektívnejšie a rýchlejšie. Balíčky pohrebov sú zverejnené na webovej stránke: Balíčky pohrebov – Marianum.

 

Nová vizuálna identita

 

Okrem noviniek v cenách pohrebných služieb a nasadzovania zákaznícky orientovaných procesov prechádza organizácia MARIANUM na novú vizuálnu identitu. Filozofia tvorby loga a symbolu mala za úlohu dospieť k výsledku, ktorý by evokoval hodnoty organizácie MARIANUM – Pohrebníctvo mesta Bratislava. Týmito hodnotami sú profesionálny prístup, dôvera, dôstojnosť, úcta k zosnulým a služby vedúce k spokojnosti verejnosti. Symbol M pochádza z názvu MARIANUM a pripomína cestu samotným životom. Na začiatku je rozkvet a na jeho konci náš plamienok zhasne. Preto sa v písmene M nachádzajú symboly kvetu a plamienku.

 

V súvislosti so zmenou loga a vizuálnej identity MARIANUM v najbližších týždňoch čakajú zmeny na všetkých súčasných informačných tabuliach na cintorínoch. Dôvod a cieľ reformy organizácie MARIANUM je pozicionovať pohrebníctvo mesta Bratislavy s pohľadom do budúcnosti, ako aj poskytovanie najlepších služieb verejnosti v oblasti pohrebníctva a starostlivosti o cintoríny v hlavnom meste.

 

MARIANUM - Pohrebníctvo mesta Bratislava je mestskou príspevkovou organizáciou od roku 1991. Tento podnik s vyše 160 zamestnancami spravuje, udržiava a prevádzkuje 18 cintorínov, bratislavské Krematórium a 2 vojnové cintoríny. Súčasne spravuje tiež a 64 pomníkov a pamätníkov na území mesta.

 

MARIANUM - Pohrebníctvo mesta Bratislavy zabezpečuje aj tzv. doplňujúce činnosti, ako pohrebné služby, prevoz zosnulých doma i v zahraničí, výrobu a predaj vencov, kvetinových výrobkov, predaj sakrálnych predmetov. Vedie aj digitálnu evidenciu hrobových, urnových a kryptových miest vrátane grafického zobrazenia pohrebísk.

 

Ako dodala pre Netky.sk hovorkyňa Pohrebníctva mesta Bratislavy, Mgr.Katarína Šemberová,  zverejnovane udaje na portali Cintoriny.sk boli vlastnictvom MARIANUM, nakolko prave MARIANUM je prevadzkovateľom bratislavských cintorinov. Povedala tiež, že v ich záujme je sluzbu naďalej na území Bratislavy rozvijat a zdokonalovať tak, aby čo najlepšie poslúžila občanovi.

 reklama


Zdroj: Katarína Šemberová/Martin Petráš, Netky.sk

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok