LM: Bulík dvoma bodmi pomohol Libercu k víťazstvu nad Kolínom

NETKY.SK • 25 September 2014, 07:51 • 2 min

BRATISLAVA - Slovenský hokejový útočník Tomáš Bulík pomohol dvoma bodmi Libercu k tesnému víťazstvu 2:1 nad nemeckým Kolínom v stredajšom zápase A-skupiny Ligy majstrov. Bulík najprv v 9. minúte asistoval pri presnom zásahu Jelínka a v 32. minúte poslal domáci tím do dvojgólového vedenia. Za hostí stihol už Sulzer iba skorigovať stav.

Český extraligista odohrá 8. októbra priamy súboj o postup do osemfinále na ľade Kärpätu Oulu. Fínsky klub v stredu zdolal slovenského majstra HC Košice 3:2 po predĺžení.

Istotu postupu už má švédsky Linköping. Ten vyhral na ľade TPS Turku 4:3 po samostatných nájazdoch a na čele tabuľky F-skupiny má kolo pred koncom pred fínskym tímom nedostihnuteľný päťbodový náskok.

5. kolo hokejovej Ligy majstrov 2014/2015 - sumáre:
 A-skupina
Bílí Tygři Liberec - Kölner Haie 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 9. Jelínek (BULÍK), 32. BULÍK – 40. Sulzer

C-skupina
Frölunda Indians – DR de Briancon 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
Góly: 9. Olimb, 20. Johnsson, 39. Johnsson, 52. Johnsson, 58. Fantenberg, 59. Johnsson – 30. McDonald z tr. str., 54. Bernier

F-skupina
TPS Turku - HC Linköping 3:4 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 8. Rantanen, 28. Kumeliauskas, 43. Pikkarainen – 15. Karlsson, 37. Mickflier, 41. Sjögren, rozh. sam. nájazd Little

G-skupina:
Växjö Lakers – KalPa Kuopio 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 4. Kiiskinen, 23. Johnson – 51. Kubalík

J-skupina
Krefeld Pinguine - Sonderjyske Vojen 3:4 (2:1, 0:0, 1:3)
Góly: 6. a 10. Courchaine, 45. Hauner – 11. a 55. Lykkeskov, 46. Lund, 54. Gotto
Skelleftea AIK – IFK Helsinki 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 27. Widing, 39. Widing, 59. A. Lindholm