Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. máj. 2022Viliam
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
20.01.2022 18:00 Ekonomika
Lesy SR vykážu za vlaňajšok zisk v hodnote 14 miliónov eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.01.2022 18:00 Ekonomika

Lesy SR vykážu za vlaňajšok zisk v hodnote 14 miliónov eurBRATISLAVA – Štátny podnik Lesy SR vykáže za minulý rok zisk pred zdanením vo výške viac ako 14 miliónov eur. Informoval o tom vo štvrtok na tlačovej konferencii Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Tibor Kőszeghy.


„Vďaka tomu, ako sme 'chytili veci za rohy', môžem dnes povedať predbežné (hospodárske) výsledky roku 2021, ktoré predpovedajú zisk pred zdanením približne 14 miliónov eur, dokonca viac ako 14 miliónov eur, ktorý k pôvodnému rebilancovanému plánu k polovici roka predstavuje plnenie vo výške 576 %,“ spresnil. Výsledok podľa neho dokumentuje, že „veci sa dajú robiť dobre, hlavne keď si dáme pozor na kritické body toho, čo robíme“.

 

 

„V rámci novej obchodnej politiky sme zaviedli typológiu zákazníkov, a to podľa veľkosti, teritória, typov drevín, teda podľa charakteru obchodu, ktorí sme s nimi historicky robili, v mnohých prípadoch viac rokov. K tomuto patrí inšpekcia obchodných vzťahov, ktorej cieľom bolo vytypovanie takých obchodných vzťahov, ktoré neprispievajú k pridanej hodnote regiónu alebo SR v podobe spracovania dreva, čiže kde išlo o čisté priekupníctvo,“ priblížil.

 

V rámci novej organizačnej štruktúry sa podľa neho zoštíhlila administratíva štátneho podniku, pretože pôvodná organizačná štruktúra bez veľkých zmien prežívala ešte z čias socializmu. „Zmena organizačnej štruktúry bola bytostne potrebná. Viažu sa k nej aj veľké úspory. My touto zmenou plánujeme ušetriť ročne 4,6 milióna eur, ktoré budeme schopní vrátiť do podniku v podobe lepšieho mzdového ohodnotenia. To bolo dlhodobo podhodnotené, až na úroveň hraničiacu s existenčnými problémami zabezpečovania výrobných úloh,“ dodal Kőszeghy.

 

Možno vás zaujme: Koryto Račianskeho potoka vyčistia, pomôže to pri prívalových dažďochreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/ Netky Johny Domanský

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok