Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Netky Gabriela Nagyová
Netky Gabriela Nagyová
28.02.2020 10:01 Domov
Krízový štáb: Aktuálne opatrenia v súvislosti s koronavírusom
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.02.2020 10:01 Domov

Krízový štáb: Aktuálne opatrenia v súvislosti s koronavírusomSlovenská republika na základe záverov z dnešného zasadnutia Bezpečnostnej rady Slovenskej republiky prijala viaceré opatrenia. Dnes zároveň bezodkladne na pôde Ministerstva vnútra Slovenskej republiky zasadol krízový štáb, ktorý bude na dennej báze vyhodnocovať aktuálnu situáciu s ochorením COVID-19 (koronavírus).


Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v tejto súvislosti upozorňuje všetkých občanov, ktorí sa chystajú súkromne alebo pracovne do zahraničia, aby zvážili cestovanie do krajín, kde sa prejavuje výskyt koronavírusu. Zoznam dotknutých krajín, kde bolo potvrdené ochorenie koronavírus, nájdete na webovom portáli MZVEZ SR.

 

V tejto súvislosti občanom, ktorí sa vracajú zo zahraničia, budú zaslané aj núdzové SMS správy na ich mobilné telefónne číslo.

 

Opatrenia v Ázii

 

Ministerstvo odporúča sledovať zdravotný stav

Vzhľadom na výskyt koronavírusu v Európe ministerstvo zároveň odporúča, aby občania pozorne sledovali počas a pri návrate z pobytu v zahraničí svoj zdravotný stav po dobu 14 dní a aby v prípade výskytu respiračných príznakov ochorenia bezodkladne kontaktovali telefonicky lekára. Upozorňujeme ľudí, aby po spozorovaní príznakov kontaktovali lekára telefonicky a nechodili do nemocnice osobne z dôvodu zamedzenia šírenia prípadnej nákazy. 

Pre verejnosť sú zriadené aj infolinky a e-mailová adresa, kde im odborníci odpovedajú na otázky.

 

 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky súčasne upozorňuje všetkých občanov Slovenskej republiky, aby pri návrate na Slovensko cez hraničné priechody počítali s možným zdržaním z dôvodu preventívnych opatrení prijatých v súvislosti so šírením koronavírusu v Európe.​reklama


reklama


Zdroj: Netky Gabriela Nagyová

Foto:  PexelsNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok