Kolumbia je vo štvrťfinále, USA deklasovali Kostariku 4:0

NETKY.SK • 8 Jún 2016, 07:52 • 2 min

CHICAGO - Futbalisti Kolumbie sú prvým štvrťfinalistom 45. ročníka Copa America. Vo dvojom druhom vystúpení v A-skupine kontinentálneho šampinátu vyhrali v Pasadene nad Paraguajom 2:1. Presným zásahom i gólovou prihrávkou sa prezentoval James Rodriguez.

Kolumbia viedla po polhodine hry už dvojgólovým rozdielom, po zmene strán Victor Ayala už iba korigoval prehru Paraguaja. Kolumbia má na čele A-skupiny plný počet šiestich bodov, Paraguaj má jeden bod za remízu v prvom stretnutí s Kostarikou.

V hre o postup do vyraďovacej fázy zostali domáci reprezentanti USA. Na štadióne Soldier Field v Chicagu deklasovali Kostariku 4:0, keď už po deviatich minútach premenil pokutový kop Clint Dempsey. Ďalšie presné zásahy pridali Fabian Johnson, Bobby Wood a Graham Zusi. Kostarika vyšla strlecky naprázdno, kapitán Bryan Ruiz v druhom polčase trafil iba žrď.