Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. aug. 2022Milica
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračná fotografia starého televízora.
Ilustračná fotografia starého televízora.
04.09.2020 06:50 Zaujímavosti
Jedna bitka o diaľkový ovládač mu zmenila život
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.09.2020 06:50 Zaujímavosti

Jedna bitka o diaľkový ovládač mu zmenila životNikdy by sa nemal podceňovať okamih. Jeho sila má moc zmeniť tok udalostí v celej šírke budúcnosti.


Stačí si počkať
Vždy je to prekvapenie. Je to dar zabalený vo všednosti. Človek ho otvára, prežíva sekundu, tá prehrmí a pretečie do minúty.
Veď to bolo obyčajne strávené popoludnie, povie si rozum a vnútro fňuká nad tým, že sa premárnil čas. Mohlo sa radšej venovať niečomu s väčším zmyslom, čo by potom upokojilo svedomie, ktoré výčitkami hryzie a donekonečna opakuje, ako ľahkovážne sa zasa narábalo s dňom.
Čo sa ale na prvý pohľad môže celkom oprávnene javiť ako bezvýznamnosť, v neskoršom období ukáže jedinečnosť. Stačí si počkať.

 

 

Poď so mnou
Istý mladík vídal matku, ako nedeľu čo nedeľu navštevovala cirkev.
„Poď aj ty," povzbudzovala ho zakaždým a on večne odmietal. Scenár sa opakoval so železnou pravidelnosťou a zapríčiňovalo to matkin pokles nálady a synovu podráždenosť.
Nikam s ňou nepôjdem, ešte to tak, pomyslel si.
Mal svoje plány a nemienil ich pre nič rušiť. Muselo by to byť naliehavé a naozaj dôležité, aby zmenil názor, nejaký Boh ho však určite nepresvedčí.

 

Vlastná cesta
Mladík uskutočňoval predstavu o živote na základe toho, s kým sa stretával a hľadal čo najľahšiu a súčasne najvzrušujúcejšiu cestu, po ktorej by kráčal.
Partia, do ktorej patril, bola tvorená ľuďmi s pochybnou povesťou. Robil nesprávne rozhodnutie, viac sa zapájal do nekalých kšeftov a viac sa odkláňal od chlapca, akým bol kedysi.
„Poď so mnou do cirkvi," opakovane ho žiadala matka. Výsledok? Odmietnutie, tvrdohlavé trvanie si na svojom a koniec bol nepriaznivý. Mladík totiž skončil vo väzení.

 

 

Ovládač
V jednu nedeľu vstúpil mladík do spoločného priestoru. Vo väzení tam mal možnosť sledovať televíziu. Vzal si diaľkový ovládač a vybral si program. Vzápätí sa však ozval iný muž a ten chcel pozerať niečo celkom iné. Nastalo handrkovanie sa o ovládač, strhla sa bitka. Jeden druhému vykrúcali ruky v snahe získať prevahu nad televíziou.
Onedlho, našťastie, vošiel vysoký a svalnatý muž, ten ihneď bitku ukončil. Jeho výzor bol natoľko pôsobivý, že sa mu nikto neodvážil protirečiť. Vzal ovládač a mladíka posadil so slovami:
„Budeš pozerať to, čo ja vyberiem. A dnes to bude tento kazateľ."

 

Kázeň ho zasiahla

Prepol na kanál, na ktorom sa vysielalo posolstvo kázané americkým pastorom. Hovorilo sa v ňom o Bohu, o jeho láske a poslucháči počúvali tak zanietene, akoby od toho závisel ich život. Mladík sa tiež započúval, a skôr než sa nazdal, rozvzlykal sa. Kázeň ho zasiahla. Vo väzení sa obrátil k Bohu a po prepustení už viac neodmieta matkino pozvanie do cirkvi. Naopak, nevynechá jedinú bohoslužbu.

 

Keby niet tej bitky o diaľkový ovládač...reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok