Hossa rozhodol duel s Columbusom, Gáborík s gólom a prihrávkou

NETKY.SK • 10 Apríl 2013, 07:45 • 2 min

NEW YORK - V deviatich zápasoch zámorskej NHL v noci na stredu si svoje osobné štatistiky obohatili dvaja slovenskí hokejisti. Marián Gáborík gólom a jednou asistenciou prispel k výhre Columbusu 4:0 nad San Jose a stal sa druhou hviezdou súboja, keď zaznamenal aj dva plusové body.

Chicago zvíťazilo tesne 1:0 nad Minnesotou na jej ľade a jediným strelcom súboja sa stal Marián Hossa, ktorý strávil na ľade 17:43 minút a počas nich ohrozil súperovho brankára tromi strelami a mal aj jeden plusový bod. Po zásluhe sa stal prvou hviezdou stretnutia. Jeho spoluhráč Michal Handzuš odohral 13:49 minút a prezentoval sa dvoma strelami.

Ľubomír Višňovský sa tešil z výhry NY Islanders nad Philadelphiou 4:1. Jeho minutáž na ľade bola 21:31 a na svoje konto si zapísal dva plusové body. Buffalo podľahlo vo Winnipegu 1:4, obranca Sabres Andrej Sekera odohral 20:48 minút a mal jednu plusku. Montreal podľahol doma Washingtonu 2:3 a jeho brankár Peter Budaj bol iba v pozícii náhradníka.

Výsledky utorňajších zápasov zámorskej hokejovej NHL:

New York Islanders - Philadelphia 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Góly: 16. Moulson (Boyes, Tavares), 38. Grabner (McDonald, Aucoin), 59. Moulson (Boyes), 59. Cizikas (Martin, McDonald) - 7. Voráček (Giroux, Timonen)

Carolina - Pittsburgh 3:5 (2:2, 0:0, 1:3)
Góly: 5. Corvo (J. Staal), 16. Sanguinetti (E. Staal), 42. Riley Nash (Ruutu, Larose) - 6. Bortuzzo (Dupuis, Adams), 14. Morrow (J. Jokinen, Dupuis), 50. Bennett (Adams, Glass), 50. Malkin (Iginla), 60. Dupuis

Columbus - San Jose 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 9. Calvert (Atkinson, Letestu), 24. Wisniewski (Aucoin, MacKenzie), 26. Johansen (GÁBORÍK, Prospal), 48. GÁBORÍK (Anisimov, Johnson)

Montreal - Washington 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Góly: 16. Eller (Prust, Galchenyuk), 57. Eller (Beaulieu, Galchenyuk) - 28. Ovečkin (Carlson, Bäckström), 30. Fehr (Oleksy, Hillen), 46. Hillen (M. Johansson, Bäckström)

Tampa Bay - Ottawa 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Góly: 23. Labrie (Thompson, Crombeen), 25. Lecavalier (Purcell, St. Louis), 55. Stamkos (Lecavalier, St. Louis) - 15. Alfredsson (Turris), 41. Latendresse

Winnipeg - Buffalo 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Góly: 25. Wellwood (E. Kane), 31. Gagnon (Byfuglien), 40. Ladd (Little), 60. Wheeler - 45. Porter

Nashville - St. Louis 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 37. Steen (Sobotka, Perron)

Minnesota - Chicago 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 36. HOSSA

Dallas - Los Angeles 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)
Góly: 12. Goligoski (Rome, Fiddler), 41. R. Whitney (Chiasson, Daley), 48. Fiddler (Robidas), 52. R. Whitney (Eriksson, Eakin), 54. Fiddler (Nystrom, Daley) - 2. Doughty (Kopitar, M. Richards)