Gáboríkov gól Rangers nestačil, Caps po víťazstve 3:2 vyrovnali sériu na 2:2

NETKY.SK • 6 Máj 2012, 19:06 • 2 min

Gáboríkov gól Rangers nestačil, Caps po víťazstve 3 2 vyrovnali sériu na 2 2 - Hokej Gól slovenského útočníka Mariána Gáboríka nepomohol hokejistom New Yorku Rangers k tretiemu víťazstvu v semifinále Východnej konferencie v sérii proti Washingtonu Capital

Gól slovenského útočníka Mariána Gáboríka nepomohol hokejistom New Yorku Rangers k tretiemu víťazstvu v semifinále Východnej konferencie v sérii proti Washingtonu Capitals. Klub z hlavného mesta zvíťazil v sobotňajšom zápase 3:2 a vyrovnal stav série na 2:2. Hráči Washingtonu po prehre v treťom dueli v treťom predĺžení dokázali ďalší vyrovnaný duel proti NY Rangers dotiahnuť do víťazného konca. O ich triumfe 3:2 rozhodol necelých šesť minút pred koncom v presilovke Mike Green. "Nebol to koniec sveta," cituje portál nhl.com brankára Caps Bradena Holtbyho. "Mali sme dva dni na oddych. Pomohlo nám to." Hokejisti Rangers v zápase dvakrát zmazali jednogólové manko, no na gól Greena už nedokázali odpovedať. "Vždy chceme dať viac gólov ako súper," mieni Alexander Ovečkin, ktorý otvoril skóre svojím štvrtým gólom v play off. "Pre oba tímy to bol veľmi dôležitý zápas. Sme radi, že sme ho napokon získali pre seba. Séria je tak vyrovnaná. Ideme do New Yorku a chceme tam vyhrať." Po presnej strele Nicklasa Bäckströma viedli Capitals 2:1, no o päť minút vyrovnal Marián Gáborík. Obranca Rangers Marc Staal nahodil puk do útočného pásma spoza červenej čiary, Holtby signalizoval zakázané uvoľnenie. Obranca Washingtonu Dennis Wideman na chvíľu prestal korčuľovať za pukom, ten získal Anisimov a spoza bránky naservíroval čierne čudo presne na hokejku Gáboríka. Pre slovenského hokejistu to bol tretí gól a ôsmy bod v tohtoročnej nadstavbovej časti, ktorým sa posunul na 17. priečku v hodnotení produktivity v play off. Útočník Rangers odohral v stretnutí viac ako 22 minút a okrem gólu zaznamenal i plusový bod a dva strelecké pokusy. Piaty duel série je na programe v pondelok v newyorskej Madison Square Garden.
2. kolo play off – semifinále konferencie: Východná konferencia: WASHINGTON - NEW YORK RANGERS 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) Góly: 13. Ovečkin, 32. Bäckström, 55. Green - 22. Anisimov, 37. GÁBORÍK. Brankári: Holtby - Lundqvist. Strely na bránku: 26:20. Diváci: 18.506. Stav série: 2:2.