Francúzsi vyhrali nad Rakúskom 3:1

NETKY.SK • 5 Máj 2013, 14:20 • 2 min

HELSINKI - Hokejisti Francúzska si pripísali prvé víťazstvo na MS, keď v nedeľňajšom dueli B-skupiny v Helsinkách zdolali Rakúsko 3:1. Zverenci trénera Davea Hendersona pôsobili celé stretnutie živším a vyzretejším dojmom a napokon sa dočkali výhry, ktorou nielen urobili dôležitý krok k zotrvaniu v elitnej kategórii, ale zároveň i oživili svoje šance na postup zo základnej skupiny.

Francúzi sa rýchlo otriasli z piatkovej prehry so Slovenskom (2:6) a už po prvých piatich minútach vyhrávali nad nováčikom elitnej kategórie MS 2:0, keď sa strelecky presadili Damien Fleury a Teddy Da Costa. Reprezentanti krajiny "galského kohúta" boli aj v druhej tretine mierne aktívnejším tímom.

V 38. min zvýšil ich náskok Desrosiers, ktorý predviedol peknú individuálnu akciu. Súper zaznamenal čestný úspech až v tretej tretine, keď pri signalizovanom vylúčení francúzskeho hráča skórovala najväčšia hviezda rakúskeho tímu Thomas Vanek, ktorý na dvakrát prekonal Hueta. Záverečný tlak Rakúšanov už zníženie skóre nepriniesol.

B-skupina:

Francúzsko - Rakúsko 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Góly:
4. Fleury, 5. Da Costa (Roussel, Henderson), 38. Desrosiers (Meunier) - 48. Vanek (Peintner, Pöck). Rozhodcovia: Vinnerborg (Švéd.), Fraňo - Blümel (obaja ČR), Hunnius (Nem.), vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3471 divákov.