Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. nov. 2021Vratko
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Facebook napreduje napriek jeho škodlivosti.
Facebook napreduje napriek jeho škodlivosti.
26.10.2021 08:05 Zaujímavosti
Facebook zarobil 9 miliárd dolárov napriek škandálom s uniknutými informáciami
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.10.2021 08:05 Zaujímavosti

Facebook zarobil 9 miliárd dolárov napriek škandálom s uniknutými informáciamiFacebook naďalej čelí problémom kvôli uniknutým interným dokumentom, no napriek tomu vykázal za tretí štvrťrok lepší zisk, než sa očakávalo.


Gigant sociálnych médií zarobil 9 miliárd dolárov za posledné tri mesiace, čo je značný nárast zo 7,8 miliardy dolárov v minulom roku.

 

 

Okrem úniku informácií ho zasiahla aj nová aktualizácia ochrany osobných údajov operačného systému Apple iOS 14, ktorá značkám sťažila zacielenie reklám na konkrétnych používateľov.  Prichádza uprostred tvrdení bývalej zamestnankyne o neetickom správaní.

 

 

Prečítajte si: Facebook a jeho služby zažili ďalší výpadok! Bude sa to stávať bežne?

 

Frances Haugenová zverejnila súbor interných dokumentov, ktoré dokazujú, že Facebook uprednostnil zisk pred bezpečnosťou používateľov.

 

 

Mark Zuckerburg povedal v pondelok investorom na konferenčnom hovore: "To, čo vidíme, je koordinované úsilie selektívne použiť uniknuté dokumenty na vytvorenie falošného obrazu o našej spoločnosti."

 

 

 

Za 12 mesiacov, do 30. septembra, gigant sociálnych médií uviedol, že jeho mesačná používateľská základňa vzrástla o 6 % na 2,91 miliardy. Facebook uviedol, že aktualizácia ochrany osobných údajov bude mať vplyv aj na jeho digitálne podnikanie v poslednom štvrťroku, ale očakáva sa, že sa časom prispôsobí zmenám.

 

Súvisiaci článok: Spôsobili výpadok Facebooku uniknuté tajné informácie?

 

Firma uviedla, že tento rok investuje približne 10 miliárd dolárov na svoju divíziu metaverse – známu ako Facebook Reality Labs – ktorej úlohou je vytvárať hardvér, softvér a obsah rozšírenej a virtuálnej reality.

 

 

Možno vás zaujme: VIDEO: Facebook vyvíja novú technológiu. Virtuálna realita sa stáva skutočnosťou!

 

Najväčšia svetová sieť sociálnych médií je momentálne pod drobnohľadom globálnych zákonodarcov a regulačných orgánov, vrátane Federálnej obchodnej komisie, ktorá podala protimonopolnú žalobu na základe protisúťažných praktík. Dokumenty oznamovateľov, o ktorých ako prvý informoval Wall Street Journal, tento tlak len zintenzívnili. 

 

Haugenová povedala britským poslancom, že Facebook "nespochybniteľne zhoršuje nenávisť“. Povedala, že bezpečnostné tímy Facebooku majú nedostatočné zdroje a že „Facebook nebol ochotný akceptovať ani malé kúsky zisku obetované pre bezpečnosť“.

 

Poslanci zvažujú, aké nové pravidlá zavedú veľké sociálne siete v rámci plánovaného zákona o online bezpečnosti. Napriek obvineniam sa akcie Facebooku v pondelok po obchodovaní zvýšili o 1,3 %. Akcie firmy v tomto roku zatiaľ vzrástli o približne 20 %. 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: BBC/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Unsplash/ TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok