Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. sep. 2021Cyprián
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Boh vždy najlepšie vie, ako zariadiť dokonalý plán.
Boh vždy najlepšie vie, ako zariadiť dokonalý plán.
27.07.2021 14:00 Zaujímavosti
Dojemný príbeh o tom, ako má Boh naplánovaný každý detail ľudského života
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.07.2021 14:00 Zaujímavosti

Dojemný príbeh o tom, ako má Boh naplánovaný každý detail ľudského životaNie nadarmo sa vraví, že čas veľa ukáže. Vynesie na svetlo, či sa oplatilo niekomu dôverovať, preverí pevnosť charakteru a dá najavo, ako jednotlivé, na pohľad obyčajné obdobia, napokon vytvorili kapitoly jedinečného ľudského príbehu.


Margaret sa o tom presvedčila  a keby sa jej dakto prihovoril a položil otázku, či niečo ľutuje, dôrazne by pokrútila hlavou. Jediné, čo cíti pri myšlienkovom výlete za minulosťou, je ohromujúco veľká vďačnosť a tichá radosť trochu prešpikovaná smútkom z uvedomenia si, že sa to pominulo.

 

 

Výpoveď
Margaret bola zamestnaná v jednej veľkej spoločnosti. Mala naozaj zodpovednú funkciu a svoju prácu robila naozaj svedomito. „Musíme sa pozhovárať," povedal jej raz nadriadený. Margaret neočakávala nič, ale ak by sa aj odvážila domýšľať si dôvod, prečo ju požiadal o rozhovor, neuhádla by.

 

Prečítajte si: Boh robí z neplodnej plodnú

 

Dostala výpoveď. Nebolo to preto, lebo by jej výkon vzbudzoval nespokojnosť, jednoducho si to vraj vyžadovala situácia. Margaret vysvetlenie prijala, a aj keď jej to bolo ľúto, starosti si nerobila.
Bola totiž nesmierne vzdelaná, získala niekoľko titulov a v životopise mohla bez preháňania uviesť, že vo svojom odbore má závideniahodné skúsenosti. S úsmevom teda rozposlala ponuky, kontaktovala firmy nielen v rámci štátu, z ktorého pochádzala, ale odvážila sa siahnuť aj za hranice a osloviť potenciálnych záujemcov z diaľky.

 

 

Nepríjemné správy
Čakala a čakala, ale nikto sa neozýval. Nedostala jedinú pozvánku na pohovor, vôbec tomu nerozumela. A práve vtedy sa dopočula ďalšiu správu, tentoraz závažnejšiu. Jej matka ochorela. Pravda, nebola nevládna, ani nemusela byť hospitalizovaná, ale dcéra sa o ňu i tak obávala.
Navštevovala ju deň čo deň a matka jej to s radosťou oplácala a aj ona za ňou chodila do domu. Spoločne strávený čas sa predlžoval, vzišlo z neho veľa smiechu a hlbokých rozhovorov.
Pochopila. O niekoľko mesiacov neskôr jej matka zomrela.

 

 

Prečítajte si: Čo by ti Boh nikdy neposlal poštou?

 

Zdrvená Margaret sa zmierovala s tragédiou, ale ihneď po pohrebe sa jej poštová schránka napĺňala správami. Kým predtým nikto neposlal reakciu na životopis, odrazu si mohla vyberať a každému oslovenému záležalo, aby si zvolila jeho.

 

 

Stislo jej srdce. Pochopila, že Boh to tak zariadil zámerne. Nemala prácu, lebo jej chcel dopriať čas so ženou, ktorá ju porodila a vychovala a daroval jej za desať kufrov spomienok.
Boh vždy najlepšie vie, ako zariadiť dokonalý plán. Aj najnepatrnejší okamih z pohľadu človeka je ním premyslený a raz to vyjde najavo.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok