Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. jan. 2021Drahomíra
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Andrej Danko
Andrej Danko
15.09.2019 08:51 Ekonomika
Danko: Slovensko si môže požičať miliardy na infraštruktúru a stále bude pod stropom zadlženosti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.09.2019 08:51 Ekonomika

Danko: Slovensko si môže požičať miliardy na infraštruktúru a stále bude pod stropom zadlženostiBRATISLAVA - Slovensko si môže dovoliť požičať aj sedem miliárd eur na rozvoj infraštruktúry a stále bude pod stanoveným stropom zadlženia verejných financií 60 % k HDP. Predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko to povedal v rozhlasovej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy v súvislosti s pôvodne plánovaným vyrovnaným rozpočtom.


"Slovensko, keď si požičia aj sedem miliárd, nič zlé sa nestane, budeme na úrovni 55 % zadlženia k HDP. Musíme urobiť analýzu, za akých podmienok budú rozpustené pri veľkých infraštruktúrnych projektoch. Nech sú to jasné, čitateľné, transparentné pravidlá s úplnou zmenou stavebného zákona," vyhlásil Danko.

Dodal zároveň, že absolútne odmieta grécku a taliansku cestu zadlžovania štátu. Ideálny stav je podľa neho blížiť sa k vyrovnanému rozpočtu, pričom sa vyslovil za väčšie kontroly pri podvodoch na dani z pridanou hodnotou (DPH). "Nech si Brusel rieši Talianov. Štáty sa mali zaviazať na zadlžení 60 % k HDP. Taliani už dávno mali byť v bankrote. Ak chce Brusel niekoho riešiť, nech si vyrieši Talianov a Slovensku nech dá pokoj," uviedol Danko v spojitosti so zadlžovaním Slovenska v dôsledku viacerých sociálnych a daňových návrhov vládnej koalície pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami. "Slovenská ekonomika znesie takéto pôžičky, aj keď pre človeka znie strašne sedem miliárd investičných peňazí. Ešte vždy by sme boli vzorovou ekonomikou vo vzťahu k Francúzsku aj Rakúsku," tvrdí Danko.

Šéf národniarov opäť volal po vláde tvrdej ruky a ako príklad spomenul maďarského premiéra Viktora Orbána a predsedu poľskej vládnej konzervatívnej strany Právo a spravodlivosť Jarosława Kaczyńského. "Keby som mal moc, ktorú závidím naozaj Kaczynskému, Orbánovi. Lebo tu už musí prísť pevná ruka, tu sa ináč poriadok neurobí," vyhlásil Danko.