Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. mar. 2023Miroslav
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
01.11.2021 09:45 Domov
Cestujúci pripravte sa na zmeny! V Bratislave sa mení označenie trolejbusov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.11.2021 09:45 Domov

Cestujúci pripravte sa na zmeny! V Bratislave sa mení označenie trolejbusovBRATISLAVA - V hlavnom meste pribudnú nové zástavky a niektoré linky sa posilnia o ďalšie spoje. Dopravný podnik zároveň odstráni tzv. diery v cestovných poriadkoch.


V bratislavskej mestskej hromadnej doprave (MHD) už nebudú od novembra trolejbusy označené trojciferným číslom. K zmene dochádza po 40 rokoch

 

Dopravný podnik Bratislava (DPB) zavedie jednotné číslovanie liniek MHD, a tým sa jasne odlíši od prímestskej regionálnej autobusovej dopravy. Mestský dopravca zároveň od novembra zriadi v hlavnom meste nové zastávky a vybrané linky posilní ďalšími spojmi.

 

 

Linky s novým označením

Hlavným dôvodom zmeny označovania trolejbusových liniek je podľa DPB nevyhnutnosť prenechania číselného radu 201 – 212 pre regionálne linky.

 

"V polovici novembra totiž v integrovanej doprave pribudnú nové linky na Záhorie, ktoré budú používať niektoré z uvoľnených čísiel," informoval hovorca DPB Martin Chlebovec.

 

 

Linka 212 sa prečísluje na linku 42, 211 na 45, 210 na 40, 209 na 49, 208 na 48, 207 na 47, 205 na 60, 204 na 64, 203 na 44, 202 na 72 a linku 201 prečíslujú na linku 71.

 

Bez zmeny zostanú linky 33, N44, N47 a N72. Počas polročného prechodného obdobia budú trolejbusové linky označené v cestovných poriadkoch a za predným sklom vozidiel duálne, čiže s použitím starého a nového čísla linky.

 

Diery v cestovných poriadkoch

DPB zároveň od novembra zriadi v hlavnom meste nové zastávky a vybrané linky posilní ďalšími spojmi. Dopravca tak chce zabezpečiť obsluhu vznikajúcich nových štvrtí a aj odstránenie "dier" v cestovných poriadkoch.

 

V bratislavskej Záhorskej Bystrici vznikne napríklad nová zastávka Pod vŕškami a lepšiu obsluhu kopcovitých oblastí Bratislavy má zabezpečiť nová zastávka Drozdová.

 

 

Na základe podnetov verejnosti z bratislavskej Vrakune pridá dopravca linke 78 zastávku Pod gaštanmi. Linka 80, spájajúca Petržalku s centrom mesta, opustí starú a slabšie využívanú konečnú zastávku Kopčany. Namiesto nej bude presmerovaná do novovznikajúcej štvrte Nesto.

 

Zmeny názvov zastávok

Nové ulice a ukončenie komerčných názvov zase primäli podnik zmeniť niektoré názvy zastávok. Ich nové pomenovanie pravidelne schvaľuje mestská odborná komisia. Zastávka ČOV Devínska Nová Ves zmení názov na Napájiská, Partizánska na Svoradova, Panorama City na Landererova, Technopol na Kutlíkova, OC Dubrawa na Pri Hrubej lúke a Pri kaplnke na Bystrické sady.

 

Trolejbusovým linkám 71 (201) a 42 (212) pridá DPB od novembra prvé ranné spoje. Linka 42 bude navyše posilnená aj o večerné spoje z Cintorína Vrakuňa.

 

Podnik tiež dokončí odstraňovanie tzv. dier v cestovných poriadkoch, teda vynechaných spojov vo vybraných časoch. Pravidelné odchody preto dostanú aj linky 27 a 58.

 

 reklama


Zdroj: TASR/Netky Katarína Žáková

Foto:  Facebook/DPB BratislavaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok