Brejčákov Davos postúpil na Spenglerovom pohári do semifinále

NETKY.SK • 29 December 2015, 22:20 • 2 min

DAVOS - Hokejisti domáceho HC Davos postúpili do semifinále turnaja o Spenglerov pohár. V utorňajšom štvrťfinále zdolal švajčiarsky tím so slovenským obrancom Jánom Brejčákom v zostave účastníka KHL Jokerit Helsinki 5:4 po predĺžení. Fínsky tím viedol po dvoch tretinách 4:2, ale Davos v tretej časti vyrovnal a v predĺžení rozhodol Gregory Sciaroni.

V semifinále sa Davos stretne s Kanadou, s ktorou v skupine prehral 0:2. V druhom utorňajšom štvrťfinále nastúpi od 20.15 nemecký Adler Mannheim proti ďalšiemu účastníkovi KHL Avtomobilistu Jekaterinburg. Víťaz v semifinále narazí na HC Lugano.

štvrťfinále:

Jokerit Helsini - HC Davos 4:5 pp (1:1, 3:1, 0:2 - 0:1)

Góly: 13. Todd (tr. str.), 32. Aaltonen, 37. Talaja, 39. Regin - 3. Portmann, 31. Koistinen, 51. Jörg, 56. Walser, 64. Sciaroni