Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
22. okt. 2020Sergej
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Prezidentka Čaputová odovzdáva poverovacie listiny piatim novým veľvyslancom Slovenskej republiky.
Prezidentka Čaputová odovzdáva poverovacie listiny piatim novým veľvyslancom Slovenskej republiky.
16.07.2020 14:39 Domov
REPORTÁŽ: Prezidentka Čaputová sa prihovorila piatim novým veľvyslancom SR
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.07.2020 14:39 Domov

REPORTÁŽ: Prezidentka Čaputová sa prihovorila piatim novým veľvyslancom SRBRATISLAVA - Prezidentka Zuzana Čaputová čaká od veľvyslancov SR v zahraničí, že v mieste svojho pôsobiska budú presadzovať nielen záujmy Slovenskej republiky, ale aj európskeho spoločenstva. Uviedla to dnes pri príležitosti odovzdania poverovacích listín piatim novým veľvyslancom.


 

Noví veľvyslanci

Ladislav Ballek bude Slovensko reprezentovať v Iránskej islamskej republike, Alexander Micovčin vo Švajčiarskej konfederácií a Lichtenštajnskom kniežatstve, Ján Pšenica v Tureckej republike, Marek Varga v Libanonskej republike a Peter Zeleňák v Slovinskej republike.

 

 

Zlepšovanie postavenia SR
"Naše dnešné stretnutie nepovažujem iba za formálnu ceremóniu, ale vnímam ho najmä ako vyjadrenie veľkej dôvery, že budete hájiť a presadzovať záujmy Slovenskej republiky a zlepšovať jej postavenie na medzinárodnom poli", vyjadrila sa prezidentka SR. 

 

Na veľvyslancov sa ešte obrátila s prosbou, aby svoju prácu vykonávali ako službu Slovenskej republike a jej občanom.

 

 

Koronavírus zmenil situáciu 

Prezidentka zároveň zdôraznila, že súčasná situácia spojená s pandémiou koronavírusu so sebou priniesla úplne nové zdravotnícke, ekonomické a sociálne výzvy. "Vďaka nim si dnes omnoho viac uvedomujeme potrebu dobre fungujúceho štátu a jeho inštitúcií, vrátane zahraničnej služby. O to zodpovednejšia a dôležitejšia je dnes Vaša úloha", predostrela novým veľvyslancom. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova),

 

Prezidentka dodala, že aj vďaka práci diplomatov môže byť Slovensko vnímané ako aktívna krajina so silno zakotvenými európskymi hodnotami.

 

"Okrem presadzovania našich záujmov a pomoci našim občanom budete mať na starosti aj vytváranie podmienok na spoluprácu pri prekonávaní výziev spojených s pandémiou," zdôraznila Čaputová na záver svojho príhovoru.


 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Netky Maroš Bednár, TASR, Facebook, InstagramNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok