Boston potreboval dve predĺženia, ale vedie 3:0

NETKY.SK • 6 Jún 2013, 09:58 • 2 min

BOSTON - Hokejisti Bostonu uspeli v stredajšom treťom stretnutí finále play-off Východnej konferencie v zámorskej NHL doma nad hráčmi Pittsburghu 2:1 až po dvojnásobnom predĺžení a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 3:0 na zápasy.

Rozhodujúci gól duelu strelil až v 16. min druhej pridanej dvadsaťminútovky Patrice Bergeron. Kapitán domácich "medveďov" slovenský obranca Zdeno Chára odohral 42:05 min, čo bolo najviac spomedzi korčuliarov, pripísal si dva plusové body, tri hity a bránku súpera ohrozil dvoma strelami. Štvrté meranie síl, ktoré už môže rozhodnúť o prvom finalistovi kanadsko-americkej súťaže, je na programe v piatok 7. júna na ľade Bruins.

Výsledok stredajšieho stretnutia play-off kanadsko-americkej NHL (hrá sa štyri víťazstvá):
VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Finále - tretí zápas:
Boston Bruins - Pittsburgh Penguins 2:1 po dvojnásobnom predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0) - stav série 3:0
Góly: 2. Krejčí (Lucic), 96. Bergeron (Marchand, Jágr) - 29. Kunitz (P. Martin, Dupuis)