Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
12. aug. 2020Darina
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Chybné zaslanie sms-ky ju priviedlo až k Bohu.
Chybné zaslanie sms-ky ju priviedlo až k Bohu.
02.12.2019 07:04 Zaujímavosti
Boli pred smrťou, ale Boh ich zachránil
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.12.2019 07:04 Zaujímavosti

Boli pred smrťou, ale Boh ich zachránilNikdy nie je neskoro požiadať Boha o pomoc. Dokonca ani pod hrozbou smrti.


Padnúť na dno a potom zasa vstať. Utŕžiť rany, vyváľať sa v sebaľútosti a potom opäť kráčať so zdaním, že je všetko v poriadku. To je nekonečný príbeh života. Je to stereotyp, ktorý tu bol, je a zasa raz príde. Ale čo ak sa sila vyčerpá natoľko, že sa dostane na úplné dno a jej ruky sú bezvládne do takej miery, že viac nedočiahne na ďalšiu zásobu, ktorá by aspoň čiastočne oklamala čas?

 


V takom prípade má človek iba dve možnosti. Ľahšie východisko vedie na koniec, kým to ťažšie na začiatok. Jedno je beznádej, druhé nádej. Pri prvom sa telo nehýbe, rozum nekričí a srdce sa nebúri. Ale pri druhom je potrebné vykopať studňu na púšti, nazbierať všetku múdrosť sveta a vykričať si hrdlo do zbláznenia.

 

Je mi to ľúto

Jeden muž sa vrátil domov z práce. Navečeral sa, strávil chvíľu-dve s deťmi a vyložil si nohy na gauč. Tešil sa, že z mysle vyplaví nadbytočné myšlienky a oddýchne si. Vtom mu ale pípla esemeska.

"Je mi to ľúto, ale ja už končím," písalo sa v nej.


Číslo bolo neznáme, bolo teda zjavné, že odosielateľ správy sa v chvate pomýlil, a tak kontaktoval nesprávneho adresáta.

 


Mužovi však obsah esemesky nebol ľahostajný, čítal v ňom zúfalstvo a obával sa najhoršieho.
"Zrejme ide o omyl, ale aj tak ma zaujíma, čo sa vám stalo," odpísal.


Začala sa celovečerná esemesková komunikácia, v rámci ktorej sa mu predstavila cudzia žena. Minulosť ju poznačila a ešte väčšmi sa jej zaryl pod kožu nefungujúci vzťah s partnerom. Chystala sa vzdať.


Muž jej napísal o Bohu. Vravel jej, že ju tak miloval, že poslal na zem svojho syna, aby jej boli odpustené hriechy a zahojené všetky bôle. Trvalo to nejaký čas, ale žena uverila, nevzdala sa a s chuťou sa zahryzla do života. Spoznala svoju hodnotu a dokonca sa neskôr prihlásila na štúdium teológie.

 

 

Pomôž nám
Daniel bol zhruba dvadsať rokov alkoholik. O Bohu síce vedel, aj by s ním rád prehĺbil vzťah, ale vždy nad ním zvíťazila láska k alkoholu. Raz ráno sa viezol v aute, posádku tvorilo päť ľudí. Šoféroval jeho syn, Daniel aj s kolegami na zadných sedadlách popíjali. Nanešťastie, syn nezastavil na stopke a do auta prudko narazil kamión.


"Vtedy som z plných pľúc zavolal na Ježiša, nech nám pomôže." A on im pomohol. Auto síce nebolo ďalej použiteľné, ale pasažieri vyviazli bez jediného škrabanca. A Daniel prestal s pitím alkoholu.

 

 

Z neba pršala smrť
V istej dedine žil muž, ktorý miloval Boha. Susedia a niektorí známi sa mu vysmievali, považovali vieru za číry nezmysel. Svet vtedy rozdelila druhá svetová vojna a všade zúrila nenávisť, ktorú podnecoval Adolf Hitler. Z neba znenazdajky začala padať smrť, bomby útočili bez ohľadu na to, kto im stál v ceste. Tu sa dedinčania rozbehli k domu veriaceho muža a uchýlili sa u neho.

 

"Musíme zostať u vás. Vieme, že tu sa nám nič nestane. S vami je totiž Boh." A mali pravdu.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok