Práve teraz

Článok

REPORTÁŽ "Som hrdý "Roma boy", ktorý bude bojovať za to, že chce niečo v živote dokázať!" Prezradil spevák Jan Bendig v exkluzívnom rozhovore pre Netky!

 • 27.05
 • 14:00

Superstarista Jan Bendig si plní sny. Už ako 12-ročný vystupoval s kapelou svojho otca Gypsy Brothers v anglickom Liverpoole. Nasledovala Súťaž Česko Slovenská SuperStar a spolupráce s Luciou Bílou a Michalom Davidom. Pozrite si exkluzívny rozhovor pre Netky, v ktorom Honza prezradil, že má rád Bratislavu, že bol v detstve šikanovaný aj aké sú jeho hudobné sny!

Článok

ROZHOVOR Kráľ rómskych piesní, Kamil Polakovič, by teraz oslavoval narodeniny. Toto je exkluzívna spoveď jeho manželky o tom, ako sa žije bez neho a ako sa žilo s ním

 • 22.05
 • 18:15

Každý z nás, či už to povieme nahlas alebo nie, by sme radi po sebe zanechali nejakú stopu, niečo, čo aj budúcim generáciám napovie, že sme tu boli, že sme žili a dýchali, že sme sa zo všetkých síl snažili. Je to pochopiteľné, nikto predsa nevíta myšlienku, že je zabudnuteľný a že len čo odíde, nnebudú si ho pripomínať, nebudú nič tušiť o bojoch a víťazstvách. Kamilovi Polakovičovi, ktorého prezývali kráľ rómskych piesní, sa podarilo nechať po sebe odkaz, jeho hudba stále existuje, aj keď telo už takmer rok odpočíva v pokoji.

Článok

Strhujúce svedectvo bývalej ateistky, časť druhá: Keď rakovina zaklopala na dvere, otvoril jej Boh

 • 08.05
 • 10:00

Renátin príbeh je silný, popretkávaný bolesťou, intenzívne sa v ňom striedajú nádej a viera. Keby to bola pieseň, znela by na klavíri ako jedna veľká óda na život, a to aj napriek všetkému, čo sa jej prihodilo. Najskôr ateistka, potom manželka alkoholika, týraná, bojujúca s pocitmi menejcennosti, až nakoniec nachádzajúca odpočinok v Božom objatí.

Článok

ROZHOVOR Strhujúce svedectvo bývalej ateistky, časť prvá: Od týranej k milovanej

 • 04.05
 • 11:00

Renáta niesla neľahké kríže. V čo verila, to ju sklamalo. V čo sa nádejala, sa zrúcalo ako dom stavaný na piesku. Ale potom prišiel ON. V nekonečnej beznádeji a bolesti sa Boh zjavil ako utešiteľ a pomocník, ktorý neopúšťa ani vtedy, keby sa celý svet ukázal ako zradca.

Článok

ROZHOVOR Toto je šokujúce svedectvo matky autistického chlapca. Takéto veci by mali byť v škole neprípustné!

 • 30.04
 • 11:00

Mať autizmus nie je hriech, ani len to nedáva dôvod a právo už vôbec nie, aby dieťa bolo osočované či ešte horšie, šikanované. Keby sme žili vo svete, v ktorom by panovala spravodlivosť, nedialo by sa to, lebo k deťom by sa pristupovalo rovnako, bez ohľadu na ich chudobu či bohatstvo, bez ohľadu na chorobu a všetko, rovnako by sme ich milovali a chránili. A potom by ani nevznikali príbehy ako tento, v ktorom jedna matka so zúfalstvom bojovala za to, čo by malo byť samozrejmé.

Článok

ROZHOVOR Toto je príbeh muža, ktorého Boh uzdravil. Toto je svedectvo o tom, ako alkohol ničí životy

 • 20.04
 • 10:00

Aké je to od niečoho závisieť? Aká silná závislosť to musí byť, keď ničí nielen človeka, ktorý je ňou zviazaný, ale aj najbližšie okolie? Toto je príbeh muža, ktorý padol na dno, a keď následne povstal z prachu, nebol viac sám. Za ruku ho držal Boh, ktorý ho vyslobodil a dal mu novú identitu.

Článok

Elon Musk argumentačne zlikvidoval reportéra BBC

 • 13.04
 • 11:43

Majiteľ Twitteru Elon Musk obvinil reportéra BBC z klamstva počas jedného rozhovoru o tom, či na sociálnej sieti pribúdajú prípady nenávistných prejavov. Americký technický novinár James Clayton sa pána Muska opýtal, čo povie na tvrdenia, že na Twitteri nie je dostatok zamestnancov na kontrolu rastúceho nenávistného obsahu.

Článok

ROZHOVOR Jedinečná Monika Klučiarová, ktorá fotografuje bábätká v krojoch, porozprávala o svojej ceste za poslaním. Akú úlohu v tom zohralo nebo a prečo bola nakoniec v jej prípade nuda dobrá?

 • 13.04
 • 10:00

Pre Moniku Klučiarovú je jej práca poslaním, lebo keď berie do ruky fotoaparát, nejde len o zhotovovanie obrázkov. Ide o viac, o oveľa viac, lebo spája staré s novým, berie si tradície našich predkov a vkladá ich do umenia, aby sme nikdy nezabudli, odkiaľ sme vyšli a akí bohatí v skutočnosti sme. Fotografuje bábätká oblečené v kroji, čo je jednak výnimočné, lebo okrem nej sa tomu nikto iný nevenuje, a jednak fascinujúce, lebo dostať takýto nápad, to je, poviem vám, hotový zázrak z neba.

NajčítanejšieNajčítanejšie domáce


Práve sa prezerá
Vyhľadáva sa