Zvieratká v útulku majú deky a slamu a na nový rok aj piškóty

NETKY.SK • 30 December 2010, 08:43 • 2 min
Zvieratká v útulku majú deky a slamu a na nový rok aj piškóty

Zvieratká v útulku majú deky a slamu a na nový rok aj piškóty

slovakia

left justify in out

img

Zvieratá vo výbehoch a kotercoch, o ktoré sa stará organizácia Sloboda zvierat, dostávajú slamu a deky ako podstielku v zime a na jedenie granule, konzervy a varenú stravu. Na nový rok môžu mať navyše napríklad piškótky.
"Psíkom dávame granule vyrobené pre psov a mačičkám potravu pripravenú pre ne," povedal pre TASR hygienik-ošetrovateľ Stanislav Bari z útulku na Poliankach v Bratislave, kde je v súčasnosti približne 200 zvierat. Koterce sú murované a búdy sú zateplené.
Ruch v útulku neustal ani pred koncom roka. Prichádzajú občania SR i cudzinci, ktorí si vybrali zvieratko na adopciu, ale aj záujemcovia, ktorí sa prišli so psíkom len poprechádzať.
Starajú sa tam aj o štvornohých chovancov, ktorí pribudli po tohtoročných Vianociach. "Je to asi desať zvierat, väčšinou sú to psíky. Stratili sa alebo utiekli," povedal Bari s tým, že na internetovej stránke Slobody zvierat sú odfotografovaní a ich majitelia ich takto môžu nájsť. Ak má zviera čip, obojok s informáciami alebo iný znak, kontaktujeme majiteľa, vysvetlil. Na zvieratká nezabudli dobrí ľudia pred vianočnými sviatkami. Vo vstupnej hale budovy na Poliankach je vyzdobený vianočný stromček a pod ním veľa "darčekov", väčšinou vriec s krmivom.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies