Zuzana Čaputová zaželala novozvolenému izraelskému prezidentovi pracovné úspechy aj pevné zdravie

NETKY.SK • 3 Jún 2021, 14:24 • 2 min
Zuzana Čaputová zaželala novozvolenému izraelskému prezidentovi pracovné úspechy aj pevné zdravie

BRATISLAVA - Novozvolenému izraelskému prezidentovi Jicchakovi Herzogovi zaželala prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová veľa pracovných úspechov, šťastie a pevné zdravie pri výkone funkcie.

slovakia

left justify in out

Prezidentka mu dnes zaslala telegram. Vyzdvihla tiež priateľské vzťahy a spoluprácu medzi Slovenskom a Izraelom, ktoré sú podľa nej dlhodobo na veľmi dobrej úrovni. „Verím, že spoločným úsilím prispejeme k ich ďalšiemu rozvoju vo všetkých oblastiach spoločného záujmu a v prospech občanov oboch našich štátov,“ uviedla.

 

img

Šesťdesiatročného Herzoga, ktorý je členom prominentnej izraelskej rodiny, zvolil do funkcie tamojší parlament 2. júna. Novozvolený prezident je bývalým lídrom Izraelskej strany práce a vodca opozície.

 

Prečítajte si tiež: Opozičné strany v Izraeli sa dohodli na vládnej koalícii

 

V parlamentných voľbách v roku 2013 neúspešne kandidoval proti súčasnému premiérovi Benjaminovi Netanjahuovi. Herzog vo funkcii nahradí 81-ročného Reuvena Rivlina, ktorý z úradu odíde na budúci mesiac. Prezident židovského štátu má prevažne reprezentatívnu funkciu, slúži ako morálny kompas národa podporujúci jednotu krajiny.

Herzogov otec Chajim v minulosti taktiež zastával funkciu prezidenta. Jeho strýko Abba Eban bol prvým izraelským ministrom zahraničných vecí a veľvyslancom pri Organizácii Spojených národov a v USA. Jeho starý otec bol prvým hlavným rabínom v krajine.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies