Zoznam gréckych reforiem bude o štrukturálnych opatreniach

NETKY.SK • 22 Február 2015, 12:01 • 2 min
Zoznam gréckych reforiem bude o štrukturálnych opatreniach

ATÉNY - Zoznam gréckych reforiem, ktoré v pondelok Atény predložia predstaviteľom eurozóny, bude obsahovať štrukturálne opatrenia týkajúce sa napríklad daňových únikov a korupcie.

slovakia

left justify in out

Tento dokument nebude obsahovať špecifické ciele. Predstaviteľ gréckej vlády to vyhlásil v sobotu. 

Ak budú Európska komisia (EK), Európska centrálna banka (ECB) a Medzinárodný menový fond (MMF) spokojní, skupina ministrov financií eurozóny (euroskupina) pravdepodobne zoznam potvrdí počas telekonferencie a nebude potrebné formálne stretnutie. Následne budú musieť členské štáty eurozóny ratifikovať rozšírenie programu. Podľa predsedu klubu vládnych strán CDU/CSU v nemeckom parlamente Volkera Kaudera, Bundestag pravdepodobne schváli predĺženie gréckeho programu. Stane sa tak pod podmienkou, že Grécko predloží zoznam opatrení tak, ako sľúbilo. "Gréci si musia teraz urobiť domácu úlohu," povedal Kauder v sobotu. "Následne môže nemecký parlament potvrdiť program pomoci," doplnil.

 

Predstavitelia EÚ uviedli, že nie je dôvod myslieť si, že Grécko v pondelok nepredloží uspokojivý zoznam opatrení. Niektoré krajiny však trvajú na tom, že ak sa objavia pochybnosti, euroskupina sa bude musieť stretnúť v Bruseli. 

 

Grécky minister financií Yánis Varoufákis zároveň verí, že EÚ a MMF akceptujú reformné sľuby. "Verím, že zoznam partneri potvrdia," povedal Varoufákis. "Hovorili sme o tom s našimi partnermi. Zoznam dokončíme a pošleme. Sme si takmer istí, že stretnutie euroskupiny nebude," doplnil. 

 

Predstavitelia gréckej vlády sa v piatok zaviazali, že nezavedú v krajine žiadne reformy, ktoré by mali negatívny dopad na štátny rozpočet. V pondelok tiež predložia predbežný zoznam opatrení, ktoré plánujú zaviesť. Medzinárodný úverový program sa tak predĺži o štyri mesiace.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies