Zomrela speváčka Hana Zagorová

NETKY.SK • 26 August 2022, 13:30 • 2 min
Zomrela speváčka Hana Zagorová

PRAHA – Vo veku 75 rokov zomrela speváčka Hana Zagorová, manželka operného speváka Štefana Margitu.

slovakia

left justify in out

Informáciu o jej úmrtí potvrdil pre CNN Prima NEWS speváčkin manažér Luboš Kříž.  Zagorová patrila medzi najznámejšie české speváčky. Naspievala takmer 900 piesní a získala mnoho ocenení. V ankete Zlatý slávik sa stala druhou najúspešnejšou medzi ženami hneď po Lucii Bílej. Preslávili ju skladby Já jsem tvá neznámá, Gvendolína alebo Maluj zase obrázky. V triu s Petrom Kotvaldom a Stanislavom Hložkom naspievali piesne  Holky z naší školky,  Spěchám alebo ústrednú skladbu pre seriál Sanitka  Můj čas. Natáčala televízny program  Dluhy Hany Zagorové, s manželom Štefanom Margitom mali Hogo Fogo, účinkovala v hudobnej komédii Trhák a v roku 2015 ju uviedli do Siene slávy hudobných cien Anděl. V Česku ju poslucháči prezývali aj  Hanička písnička, prípadne Hanička bludička.

 

 

V pamätnom prejave ju generálny tajomník KSČ Miloš Jakeš nazval „milá holka“, keď ju kritizoval za podpis petície Několik vět. Na sklonku panovania KSČ si vyslúžila zákaz činnosti. Jej prvým manželom bol od roku 1986 tanečník Vlastimil Harapes, s ktorým sa v roku 1992 rozviedla. Jej svojrázny štýl stál za vznikom hovorového výrazu „nedělej Zagorku“, ona sama to prijímala s humorným nadhľadom. „Ani neviem, čo presne to znamená, ale páči sa mi to,“ priznala vo viacerých rozhovoroch pre české médiá.

 

 

Možno vás zaujme: IMT Smile prosia fanúšikov o krv!

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies