Prezidentka prijme sociálnych partnerov aj zástupcov samospráv

NETKY.SK • 5 Jún 2022, 18:00 • 2 min
Prezidentka prijme sociálnych partnerov aj zástupcov samospráv

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová v pondelok (6. 6.) prijme v súvislosti so schválením protiinflačného balíka sociálnych partnerov predstaviteľov samosprávy aj zástupcov prorodinných organizácií.

slovakia

left justify in out

TASR o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. Pripomenul, že viacero zo spomenutých sa na prezidentku v uplynulom období obrátilo so žiadosťou o stretnutie a adresovalo jej verejné výzvy. Hovorca priblížil, že na stretnutí prezidentky so sociálnymi partnermi sa zúčastnia zástupcovia Konfederácie odborových zväzov, Jednoty dôchodcov Slovenska, Republikovej únie zamestnávateľov, Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR a Asociácie priemyselných zväzov a dopravy.

 

Na stretnutí s predstaviteľmi samospráv prezidentka prijme zástupcov Združenia samosprávnych krajov SK8, Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) a Únie miest Slovenska (ÚMS).

 

 

img

 

Viaceré mestá a samosprávy už vyzvali prezidentku, aby nepodpísala protiinflačný balíček z dielne ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO). Už pred jeho schválením parlamentom vstúpilo ZMOS do štrajkovej pohotovosti. Viaceré samosprávy avizovali, že im budú v rozpočtoch chýbať financie, nevylúčili zvyšovanie daní a poplatkov v dôsledku prijatia Matovičovho balíka.

 

Hlava štátu by mala svoje rozhodnutie v tejto súvislosti oznámiť počas nadchádzajúceho týždňa. Chce využiť čas na to, aby sa správne rozhodla. Prezidentka má 15 dní od doručenia zákona na to, aby legislatívu podpísala alebo vrátila Národnej rade (NR) SR.

 

img

 

NR SR schválila protiinflačnú pomoc z dielne Ministerstva financií SR ešte 24. mája. Opatrenia v rámci zákona o financovaní voľného času dieťaťa zahŕňajú 60 eur mesačne na voľnočasové aktivity detí, zvýšenie sumy daňového bonusu a prídavku na dieťa.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies