Zomrel režisér Jan Kačer, preslávil ho film Smrť sa volá Engelchen

NETKY.SK • 24 Máj 2024, 14:39 • 2 min
Zomrel režisér Jan Kačer, preslávil ho film Smrť sa volá Engelchen

PRAHA - Vo veku 87 rokov zomrel český divadelný a filmový herec, režisér a pedagóg Jan Kačer. Patril k hviezdam novej vlny českého filmu. Preslávila ho hlavná rola v snímke Smrť sa volá Engelchen podľa románu slovenského spisovateľa Ladislava Mňačka či postava rytiera Armina von der Heide vo filme Údolie včiel. Informovala o tom ČT24.

slovakia

left justify in out

Správu o Kačerovej smrti potvrdil hovorca českého Národného divadla Tomáš Staněk. Kačer minulý týždeň na vlastnú žiadosť odišiel z nemocnice v pražskom Motole, kde sa tri týždne liečil na zápal pľúc.
 
Kačer patril k najvýznamnejším osobnostiam českého divadla druhej polovice 20. storočia. Jeho prvý režijný angažmán bol v Ostrave, neskôr v pražskom Činohernom klube, ktorý pomáhal založiť. V čase normalizácie však z neho musel pre svoje postoje odísť. Potom pôsobil v ostravskom Štátnom divadle, v Divadle E. F. Buriana a bol členom Divadla na Vinohradoch. Po revolúcii sa stal kmeňovým režisérom Národného divadla.
 
Ako herec sa presadil sa napríklad v snímkach Smrť sa volá Engelchen, Údolie včiel alebo Každý deň odvahu. Účinkoval aj v seriáloch Jana Eyrová, Rodinné putá, Ordinácia v ružovej záhrade či Dáma a kráľ.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: ČT24, Noviny.cz, Foto: Jan Kačer / novinky.cz
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies