Značku Regionálny produkt Gemer-Malohont získalo ďalších 24 držiteľov

NETKY.SK • 1 Február 2023, 16:00 • 2 min
Značku Regionálny produkt Gemer-Malohont získalo ďalších 24 držiteľov

RIMAVSKÁ SOBOTA - Značku Regionálny produkt Gemer-Malohont získalo ďalších 24 držiteľov, z toho 20 výrobcov a štyria poskytovatelia služieb. Slávnostné udeľovanie certifikátov sa uskutočnilo v sobotu (28. 1.) v Dome osvety v Rimavskej Sobote. TASR o tom informovala marketingová koordinátorka oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Gemer Lucia Vargová.

slovakia

left justify in out

Značku Regionálny produkt Gemer-Malohont získali napríklad výrobcovia paličkovanej čipky, medu, keramiky, modrotlače, kožených, drevených či drotárskych výrobkov i domácich sirupov. Označenie regionálneho produktu získala aj súťaž vo varení gemerských guliek, ktorá sa každoročne koná v meste Jelšava, či samotné Revúcke guľky od Súkromnej strednej odbornej školy v Revúcej.

 

img

 

"Ochranná známka, ktorú tieto produkty alebo služby získali, je zárukou toho, že sa vyrábajú v regióne Gemer-Malohont a že spĺňajú prísne hodnotené kritériá. Cieľom značky je podporiť miestnych výrobcov alebo poskytovateľov služieb, ktorí sa podieľajú na rozvoji regiónu a budovaní jeho dobrého mena," uviedla Vargová. Súčasťou slávnostného udeľovania certifikátov v Dome osvety bolo okrem prezentácie tvorby remeselníkov a ochutnávky regionálnych špecialít aj odovzdanie pomyselného žezla novému koordinátorovi značky Regionálny produkt Gemer-Malohont.

 

img

 

Garantom a koordinátorom regionálnej značky bola doposiaľ Miestna akčná skupina Malohont, úlohu teraz prebrala práve OOCR Gemer. Regionálne značenie v regióne Gemer-Malohont zasahuje územie okresov Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava a časť okresu Poltár. Regionálnou značkou bolo doposiaľ certifikovaných 64 výrobkov či služieb, ktoré napomáhajú k zachovávaniu pôvodnej remeselnej výroby a prezentujú regionálne tradície. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies