ZMOS: Nesúhlasíme so skráteným legislatívnym konaním o vládnom návrhu zákona o krajinnom plánovaní

NETKY.SK • 5 Jún 2024, 14:03 • 2 min
ZMOS: Nesúhlasíme so skráteným legislatívnym konaním o vládnom návrhu zákona o krajinnom plánovaní

BRATISLAVA - Združenie miest a obcí Slovenska nesúhlasí s postupom skráteného legislatívneho konania o vládnom návrhu zákona o krajinnom plánovaní, o ktorom dnes bude rokovať vláda SR na dnešnej schôdzi.

slovakia

left justify in out

Podpredseda vlády a minister životného prostredia Slovenskej republiky Tomáš Taraba predkladá na dnešné rokovanie vlády SR Návrh na skrátené legislatívne konanie o vládnom návrhu zákona o krajinnom plánovaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov s čím ZMOS zásadne nesúhlasí. 

ZMOS apeluje na vládu SR a predsedu vlády SR, aby prehodnotili svoje rozhodnutie a umožnili riadne legislatívne konanie, ktoré zaručí kvalitnú právnu úpravu v oblasti krajinného plánovania a umožní mestám a obciam aktívne sa zapojiť do odborných diskusií na dosiahnutie optimálneho riešenia a naliehavosti Plánu obnovy a odolnosti SR.

„Tento spôsob legislatívneho konania o zákone, tak citlivého pre miestnu územnú samosprávu, nepovažujeme za korektný. Nebol vytvorený priestor pre dôkladné a odborné pripomienkovanie nového znenia návrhu zákona o krajinnom plánovaní verzus zákona o územnom plánovaní, čo sme namietali zásadnými pripomienkami už v predchádzajúcom znení zákona predloženého do skráteného medzirezortného pripomienkového konania minulý rok," hovorí predseda ZMOS Jozef Božik.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: ZMOS, Foto: ZMOS (ilustračné foto)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies