Zmena času sa dotkne nočných vlakov aj autobusov

NETKY.SK • 26 Október 2019, 11:01 • 2 min
Zmena času sa dotkne nočných vlakov aj autobusov

BRATISLAVA – Zmena letného času na zimný sa dotkne dvoch nočných rýchlikov Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK).

slovakia

left justify in out

V nedeľu 27. októbra sa hodiny o 03:00 letného času posunú na 02:00 zimného času. Zmena ovplyvní rýchlik Zemplín, ktorý odchádza z Humenného 21:54 a prichádza do stanice Bratislava-Nové Mesto o 06:51. Rýchlik zastaví v noci v stanici Ružomberok a v ceste bude pokračovať po hodine. Zmena času sa dotkne aj jazdy rýchlika Zemplín v opačnom smere. Zo stanice Bratislava-Nové Mesto odchádza o 22:16, do Humenného prichádza o 06:33. Tento rýchlik na hodinu zastaví v Kraľovanoch.

Ako agentúru SITA informoval hovorca ZSSK Tomáš Kováč, na tratiach železníc v susedných krajinách budú podobne ovplyvnené jazdy nočných vlakov. Vlaky, ktoré vchádzajú na Slovensko po 03:00, už pôjdu podľa stredoeurópskeho času.

Aj spojom Regiojetu, ktoré budú na ceste v noci zo soboty na nedeľu, sa o hodinu predĺži cestovný čas. Ako informoval Regiojet na svojej stránke, spoje budú taktiež čakať v jednej zo zastávok danej linky, pokiaľ ich „nedobehne“ stredoeurópsky čas. Zmena času sa dotkne rýchlika, ktorý odchádza z Prahy do Košíc o 21:47, ako aj rýchlika, ktorý ide z Košíc do Prahy o 21:22. Hodinu v Bratislave bude stáť v noci aj jedna autobusová linka Regiojetu. Ide o linku z Budapešti do Prahy o 23:40.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Štefunková
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies