Zisk BMW v 2. štvrťroku prudko vzrástol vďaka rekordnému dopytu v Číne

NETKY.SK • 4 August 2010, 6:48 • 2 min
Zisk BMW v 2. štvrťroku prudko vzrástol vďaka rekordnému dopytu v Číne

Zisk BMW v 2. štvrťroku prudko vzrástol vďaka rekordnému dopytu v Číne

slovakia

left justify in out

img

Najväčší svetový výrobca luxusných áut, nemecká automobilka BMW, zaznamenal v 2. štvrťroku 2010 výrazný rast zisku, a to najmä vďaka rekordnému dopytu po svojich produktoch v Číne.
      Čistý zisk automobilky sa za tri mesiace do konca júna oproti rovnakému obdobiu vlaňajška zvýšil viac ako šesťnásobne na 834 miliónov eur. Prekonal tak aj odhady analytikov, ktorí predpovedali, že dosiahne v priemere 546 miliónov eur.
      Tržby spoločnosti od začiatku apríla do konca júna medziročne vzrástli o 18 % na 15,3 miliardy eur.
      Koncern, ktorý okrem vozidiel BMW vyrába aj značky Mini a Rolls Royce, predal v 2. kvartáli 380.412 áut, čo je o 12,5 % vozidiel viac ako vlani. Odbyt automobilky v Európe pritom vzrástol medziročne o 3,6 %, v USA sa zvýšil o 5,6 % a v Číne sa takmer zdvojnásobil.
      BMW preto potvrdil svoju prognózu pre tento rok a očakáva rast predaja o zhruba 10 % na 1,4 milióna predaných vozidiel a zvýšenie zisku pred zdanením a úrokmi o 5 %.

Zdroj: TASR/Bloomberg a APtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona