Vo Svite finišuje revitalizácia vnútroblokov na dvoch sídliskách

NETKY.SK • 9 September 2023, 14:00 • 2 min
Vo Svite finišuje revitalizácia vnútroblokov na dvoch sídliskách

SVIT - Projekt revitalizácie vnútroblokov na dvoch sídliskách v podtatranskom meste Svit sa pomaly blíži do finále. Po kontrolnom dni na stavbe to uviedol Peter Basarík, zodpovedný za stavebný dozor. Na sídlisku Jilemnického posledné dva týždne upravovali terénne plochy a začalo tiež s výsadbou rastlín a prác na multifunkčnom ihrisku.

slovakia

left justify in out

"Chodníky sú na Jilemnického ulici hotové a zatrávňujú sa potrebné plochy. Po zatrávnení, výsadbe stromov a namontovaní detských prvkov sa na uliciach Kpt. Nálepku a Mierová dokončia parkovacie miesta a robí sa posledné kladenie chodníkov. Na multifunkčnom ihrisku na sídlisku Jilemnického sa začal nanášať asfaltový povrch, na ktorý pôjde špeciálny EPDM nástrek. Ten je využívaný pri atletických dráhach a vhodný je aj pre viacúčelové ihriská," priblížil Basarík.

 

 

Projektom revitalizácie vnútroblokov sa oficiálne uvedie do prevádzky spolu 55 parkovacích miest. Ešte v auguste pribudli na sídliskách aj nové detské prvky. "Od nasledujúceho týždňa sa začínajú montovať lavičky, stoly a altánky. Celá revitalizácia s doplnením hracích prvkov a mobiliárom bude kolaudovaná naraz a sprístupnená verejnosti. Predpokladaný termín ukončenia stavebných prác je 30. septembra," dodáva mesto.

 

Na projekt revitalizácie vnútroblokov dvoch sídlisk získala samospráva nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu. Náklady sú na úrovni 870.000 eur. Obnova sa dotkne územia 19.000 štvorcových metrov plôch, chodníkov a parkovísk.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Teraz / TASR Foto: TASR
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies