Židia reagujú na Kotlebov úspech vo voľbách: Akčný plán proti neonacistom

NETKY.SK • 25 November 2013, 17:29 • 2 min
Židia reagujú na Kotlebov úspech vo voľbách: Akčný plán proti neonacistom

BRATISLAVA - Európsky židovský kongres požaduje v reakcii na volebný úspech Mariana Kotlebu v Banskobystrickom kraji akčný plán, ktorý by zabránil napredovaniu neonacistických strán na starom kontinente.

slovakia

left justify in out

"Musíme zaraziť neonacistickú dynamiku a zvrátiť vlnu nenávisti, ktorá zaplavila časti Európy," cituje tlačová agentúra APA slová prezidenta kongresu Mošeho Kantora. Podľa jeho názoru neonacisti zaznamenali viacero politických víťazstiev a využili demokratický systém proti demokracii.

"Demokracia musí proti tomu bojovať a európski úradníci by mali neodkladne vypracovať akčný plán, ktorého súčasťou bude zákaz neonacistických politických strán, aby sa tento vývoj podarilo dostať pod kontrolu skôr, ako bude neskoro," hovorí sa podľa rakúskej agentúry v stanovisku prvého muža kongresu.

Kantor poukázal na opatrenia, ktoré sa prijali voči neonacistickej gréckej strane Zlatý úsvit - pozastavenie štátnej podpory a zrušenie imunity poslancov. Súčasne sa vyslovil za "multinárodnú a interdisciplinárnu diskusiu" o ochrane demokracie.

Za šokujúce označil víťazstvo pravicového extrémistu vo voľbách na regionálnej úrovni na Slovensku najvyšší predstaviteľ židovskej komunity vo Viedni Oskar Deutsch.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies