Zeman nechce predtáčať Hovory z Lánov, program zrejme zanikne

NETKY.SK • 22 December 2014, 14:46 • 2 min
Zeman nechce predtáčať Hovory z Lánov, program zrejme zanikne

PRAHA - Rozhlasový program s českým prezidentom Hovory z Lánov sa zrejme skončí. Generálny riaditeľ Českého rozhlasu (ČRo) Peter Duhan rozhodol, že sa má predtáčať a až potom odvysielať. Keď však o tomto opatrení informoval prezidenta Miloša Zemana listom, hlava štátu prostredníctvom hovorcu Jiřího Ovčáčka zareagovala, že na to nepristúpi.

slovakia

left justify in out

Predtáčanie relácie navrhli Zemanovi už skôr a tiež to odmietol. 
     

Návrh bol opatrením ČRo, ktorý chcel zabrániť tomu, aby sa zopakovala situácia zo začiatku novembra, keď prezident použil v Hovorov z Lánov vulgárne výrazy, píše dnes spravodajský server Novinky.cz.
     

Rada Českého rozhlasu následne koncom novembra konštatovala, že Český rozhlas programom Hovory z Lánov, v ktorom prezident Zeman použil vulgarizmy, porušil zákon. Súčasne však členovia rady uznali, že situácia bola výnimočná: moderátor nielenže bol v priamom prenose, ale úlohu zohralo aj prekvapenie zo situácie a úcta k hlave štátu.
     

Podľa stanoviska rady má moderátor v súlade so zákonom a kódexom ČRo reagovať na vulgárnosti a snažiť sa spovedanému zabrániť v ich používaní. Rada preto vyzvala rozhlas, aby v budúcnosti podobnej situácii zabránil a dodržiaval predovšetkým svoj kódex.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies