Zelenskyj: „Ukrajina prekazila zákerné plány Ruska, ktoré sa pripravovali roky."

NETKY.SK • 3 Marec 2022, 08:49 • 2 min
Zelenskyj: „Ukrajina prekazila zákerné plány Ruska, ktoré sa pripravovali roky."

KYJEV - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v noci na štvrtok uviedol, že jeho krajine sa podarilo prekaziť "zákerné" plány Ruska, pričom vyzdvihol "hrdinský vzdor“ ukrajinskej armády a obyvateľstva voči ruskej invázii.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

„Sme národ, ktorý zmaril plány nepriateľa za týždeň. Plány, ktoré sa písali roky – zákerné plány, plné nenávisti voči našej krajine, našim ľudom," uviedol Zelenskyj vo videu zverejnenom na jeho účtoch na sociálnych sieťach. Ukrajinský líder uviedol, že "úprimne" obdivuje "hrdinský vzdor" miest, ktoré odolali postupu ruských vojsk.

 

img

 

„Stále viac okupantov uteká od nás, od vás späť do Ruska... Naša armáda, naša pohraničná stráž, naša územná obrana a dokonca aj obyčajní farmári každý deň zajmú príslušníka ruskej armády. Každý zajatec pritom povie jedno, že nevie, prečo tu sú... morálka nepriateľa neustále klesá," vyhlásil Zelenskyj, podľa ktorého sú ruskí vojaci len "zmätené a zneužité deti".

 

Ukrajinský prezident ďalej uviedol, že od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu zahynulo už približne 9 000 ruských vojakov. Toto tvrdenie však nie je možné overiť, keďže Moskva takmer vôbec nezverejňuje údaje o počte padlých vojakov, upozorňuje AFP. „Naša armáda spraví všetko preto, aby úplne zlomila nepriateľa," vyhlásil ukrajinský líder.

 

Prečítajte si: VIDEO: Rusi vstúpili do Chersonu a ostreľujú Mariupoľ

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies