Zelenskyj potvrdil, že Ukrajina nevstúpi do NATO

NETKY.SK • 15 Marec 2022, 17:22 • 2 min
Zelenskyj potvrdil, že Ukrajina nevstúpi do NATO

MOSKVA – Treba priznať, že Ukrajina nevstúpi do NATO, povedal prezident Volodymyr Zelenskyj na stretnutí lídrov štátov, ktoré sú súčasťou spoločných expedičných síl (Joint Expeditionary Force), ktoré sa uskutočnilo online.

slovakia

left justify in out

„Roky sme počúvali o údajne otvorených dverách, ale už sme počuli aj to, že tam nemôžeme vstúpiť. Je to pravda, treba to priznať,“ povedal.

 

img

 

Zelenskyj opätovne vyzval NATO, aby nad Ukrajinou vytvorilo bezletovú zónu, ale dodal, že v Kyjeve chápu, k akým dôsledkom to môže viesť. Zároveň označil za „samohypnózu“ obavy členov aliancie z hrozby tretej svetovej vojny.

 

Ruský veľvyslanec vo Francúzsku Alexej Meškov povedal, že „ak sa Ukrajina stane členom NATO, bude to znamenať vojnu medzi NATO a Ruskou federáciou. Otázkou je, či je na to aliancia pripravená?“

 

img

 

„Doktrinálne dokumenty Ukrajiny hovoria, že sú pripravení zmocniť sa Krymu násilím. Ak sa Ukrajina v tejto chvíli stane členom NATO, bude to znamenať vojnu medzi NATO a Ruskom. Je NATO na to pripravené?“ povedal Meškov v utorok na tlačovej konferencii v Paríži.

 

Keď hovoril o zdvojnásobení dodávok západných zbraní do Kyjeva, veľvyslanec poznamenal, že by bolo lepšie, keby Západ dal tieto peniaze utečencom.

 

„Pokiaľ ide o zbrane, okrem toho, že povedú k novým obetiam, niektoré z nich budú aj tak zničené vysoko presnými údermi ruských leteckých a kozmických síl ,a to, čo zostane, bude odovzdané ľudovým milíciám republík Donbasu,“ dodal veľvyslanec.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
ukraina
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies