Zatkli Taliana vykonávajúceho plastické operácie bez vzdelania

NETKY.SK • 6 Február 2019, 21:55 • 2 min
Zatkli Taliana vykonávajúceho plastické operácie bez vzdelania

BUKUREŠŤ - Pre vykonávanie plastických operácií bez licencie a patričného vzdelania zatkla v stredu ráno rumunská polícia občana Talianska. Informovala o tom agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Pohraničná polícia zatkla Mattea Politiho vo vlaku na rumunsko-maďarskej hranici. Z vyjadrenia polície vyplýva, že tento 38-ročný Talian je stíhaný pre trestný čin podvodu.

 

Politi, vystupujúci pod menom Matthew Mode, pôsobil ako plastický chirurg na niekoľkých súkromných klinikách v Rumunsku, hoci na to nemal náležité vzdelanie.

 

 

Talianska lekárska komora ešte v utorok vyhlásila, že Politi od nej nikdy nedostal povolenie na vykonávanie praxe.

 

Predstavitelia rumunského ministerstva zdravotníctva, ktoré musí v podobných prípadoch tiež vydať povolenie, v tomto kontexte uviedli, že ho Politimu vystavili v marci 2018 po tom, ako sa preukázal diplomom o nadobudnutí lekárskeho vzdelania v Kosove. Ten sa však neskôr ukázal byť falošným.

 

Podľa zverejnených informácií bol Politi už v minulosti vo svojej domovine odsúdený na 18 mesiacov odňatia slobody podmienečne za vykonávanie lekárskej praxe bez náležitého vzdelania.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies