Zamestnanci Ryanairu budú štrajkovať. Pocítia to aj cestujúci

NETKY.SK • 13 Jún 2022, 19:07 • 2 min
Zamestnanci Ryanairu budú štrajkovať. Pocítia to aj cestujúci

MADRID - Španielski zamestnanci írskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair vstúpia koncom júna do štrajku, ktorý bude trvať celkovo šesť dní.

slovakia

left justify in out

Informoval o tom v pondelok odborový zväz USO. Zamestnanci budú štrajkovať od 24. do 30. júna a tiež 1. a 2.  júla, pretože nie sú spokojní s pracovnými podmienkami a platmi. TASR správu prevzala od agentúry Reuters.

 

„Musíme obnoviť mobilizáciu, aby sme poukázali na našu situáciu a aby bol Ryanair nútený dodržiavať základné pracovné podmienky,“ uviedla vo vyhlásení generálna tajomníčka zväzu USO Lidia Arasanzová.

 

img

 

Reuters pripomína, že po zrušení väčšiny cestovných obmedzení súvisiacich s pandémiou koronavírusu sa dopyt po letných dovolenkách vrátil na predpandemickú úroveň. To však spôsobilo, že letecké spoločnosti a prevádzkovatelia letísk majú problémy s najímaním nových zamestnancov, aby zvládli nápor cestujúcich. Letiská vo viacerých európskych krajinách sú v ostatných týždňoch preťažené a chýba im personál. Ide o daň za to, že prevádzkovatelia letísk, ale aj letecké spoločnosti, počas pandémie prepustili časť svojich zamestnancov.

 

Prečítajte si tiež: Poznáme víťazný návrh nového dizajnu policajných vozidieltwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies